Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dach po remoncie

Niedziela, 16 kwietnia 2017, 17:36
Autor: red
Żarów: Dach po remoncie
Fot. UM Żarów
Zakończyły się prace remontowe przy wymianie pokrycia dachowego w budynku przy ulicy Zamkowej 17A w Żarowie, gdzie mieści się siedziba Teatru Bezdomnego.

Wraz z wymianą pokrycia dachowego przeprowadzony został także remont zabytkowej attyki.

Zakres prac obejmował rozbiórkę i wykonanie nowego pokrycia dachu z papy termozgrzewalnej, obróbki blacharskie attyki i wymianę rynien na nowe, przemurowanie wszystkich słupków attyki z cegły i piaskowanie granitowych czap ważących ponad 100 kilogramów.
- Remont attyki wieżyczki był konieczny ze względu na fatalny stan techniczny zagrażający życiu. Po rozbiórce starego pokrycia dachowego okazało się, że konieczna będzie również wymiana więźby dachowej. Ponadto stwierdzono, że stopień korozji cegieł jest tak poważny (uszkodzenia mechaniczne, porażenie biologiczne), że należy przemurować krenelaż attyki w całości nową cegłą klinkierową, a nie jak wstępnie oszacowano z odzysku cegły. Zakres tych robót był uzgadniany i zatwierdzany przez Konserwatora Zabytków w Wałbrzychu, jak również nowe materiały użyte do wszystkich prac pod nadzorem Konserwatora Zabytków. Na podstawie opinii konserwatora można było zatwierdzić roboty dodatkowe i kontynuować prace - wyjaśnia Agata Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Remont dachu budynku przy ul. Zamkowej 17A w Żarowie kosztował ostatecznie 44 413,24 złotych. Inwestycja w całości sfinansowana została ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group