Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Darmowa komunikacja miejska w Świebodzicach już niebawem

Środa, 1 maja 2019, 11:05
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Świebodzice: Darmowa komunikacja miejska w Świebodzicach już niebawem
Fot. UM Świebodzice
W związku z pojawiającymi się różnymi datami wprowadzenia darmowej komunikacji w mieście ponownie przekazujemy komunikat z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego.

W związku z przepisami prawnymi i koniecznością zachowania wymaganych terminów, bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona w terminie 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Nie można podać dokładnej daty, będziemy śledzić publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i od razu Państwa poinformujemy.

Przypomnijmy, że w dniu 26 kwietnia 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach radni podjęli uchwałę dzięki której osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie będą musiały płacić za bilety. Zmiana ta ma na celu zmniejszenie zakorkowania miasta, a przede wszystkim jest pokierowana troską o środowisko. Ponadto, od dnia 1 maja zostaną zmienione rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

"Mamy nadzieję, że część mieszkańców zrezygnuje z przejazdów własnym samochodem ze względów ekonomicznych i praktycznych (utrudnienia w ruchu) na rzecz środków komunikacji zbiorowej. Wpłynie to na mniejsze zanieczyszczenie powietrza, ograniczenie hałasu i mniejsze uciążliwości w ruchu drogowym. Oszczędności w funkcjonowaniu komunikacji przyniesie także likwidacja biletów, wyeliminuje to koszty ich produkcji, dystrybucji i kontroli" - mówi burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group