Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1352
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Darmowy prąd

Środa, 18 maja 2022, 9:43
Aktualizacja: 9:43
Autor: red
powiat świdnicki: Darmowy prąd
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu 39–letnią mieszkankę naszego powiatu.

W poniedziałek 16 maja policjanci świdnickiej komendy w jednym z mieszkań na terenie Świdnicyc, ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem 39-letnia mieszkanka naszego powiatu doprowadziła prąd do swojego mieszkania. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firmy dostarczającej energię, którzy dokonali również stosownych pomiarów oraz potwierdzili, że w tym miejscu doszło do kradzieży prądu.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na sprawcy takiej kradzieży ciąży także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group