Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dary serca pojechały do powodzian

Czwartek, 12 sierpnia 2010, 20:21
Aktualizacja: 20:55
Autor: KO
Świdnica: Dary serca pojechały do powodzian
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Transport artykułów potrzebnych ludziom, którzy ucierpieli w powodzi w Worku Turoszowskim, wyjechał dziś sprzed siedziby Prawa i Sprawiedliwości. – Moje biuro było pełne darów, jestem dumna ze świdniczan – powiedziała nam poseł Anna Zalewska.

Dary były przyjmowane przez ostanie cztery dni. - Od poniedziałku na prośbę pani poseł koordynowałem zbiórkę – mówi świdnicki radny Mariusz Barcicki. - Był bardzo pozytywny odbiór. Najbardziej wzruszające chwile były, gdy osoby mające grubo ponad osiemdziesiąt lat przynosiły dary. Ci ludzie wspominali wojnę i mówili, że w trudnych chwilach należy się dzielić ostatnią kromką chleba.

Dary pochodziły od osób prywatnych, ale też od firm. Sklep chemiczny z ul. Budowlanej podarował wiele środków czystości. Za przykładem właściciela poszli pracownicy sklepu, którzy między sobą przeprowadzili zbiórkę.

Problem był tylko jeden. Biuro PiS mieści się na drugim piętrze kamienicy, a to dla niektórych darczyńców było stanowczo za wysoko.

- Pracownicy biura schodzili po te rzeczy, ale widzę potrzebę zlokalizowania takiego magazynu na pomoc na parterze, najlepiej w centrum miasta -mówi poseł Zalewska i zapowiada, że będzie o tym rozmawiać z prezydentem i starostą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group