Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Dawid ma talent

Piątek, 19 marca 2021, 9:59
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Kalno: Dawid ma talent
Fot. UM Żarów
Swoją przygodę z judo rozpoczynał już w przedszkolu. Dziś, 13–letni Dawid Kamiński mieszkaniec Kalna i uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, poświęca tej pasji każdą wolną chwilę, odnosząc sukcesy na ogólnopolskich, ale też międzynarodowych zawodach.

Na co dzień Dawid trenuje we wrocławskim klubie sportowym MaKo Judo, ale w tajniki tego sportu wprowadził młodego judokę trener Miłosz Haber w klubie UKS Judoka Imbramowice.

- Zacząłem trenować judo już jako 5-letni chłopiec, najpierw w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie, a później w UKS Judoka Imbramowice pod okiem trenera Miłosza Habera. Najpierw treningi odbywały się w Żarowie, potem przeniosłem się do klubu w Strzegomiu, a w chwili obecnej jestem zawodnikiem klubu MaKo Judo Wrocław. Treningi odbywają się kilka razy w tygodniu, ale czasami zawodnicy klubu mają przyjemność trenować u boku Rafała Kubackiego wielokrotnego Mistrza Europy i Świata w Judo. Dla nas młodych zawodników spotkanie z Mistrzem jest nie tylko wielką szkołą sportu, ale także cennym doświadczeniem, które mam nadzieję, zaowocuje podczas startów na różnych zawodach – mówi młody judoka Dawid Kamiński.

Młody Żarowianin judo trenuje już kilka lat. Na początku bywało różnie, nie wszystkie zawody kończyły się sukcesami. Judo to wymagający sport, treningi zwykle są wyczerpujące, a z reguły sam talent nie wystarczy, żeby zdobywać pierwsze miejsca. Do tego potrzebna jest przede wszystkim ciężka praca.

- To pasjonujący sport, wymaga wysiłku i skupienia. Warto się jednak poświęcać. Nie ma przyjemniejszego uczucia od tego, kiedy staje się na podium. To coś pięknego – przyznaje Dawid Kamiński.

Dla Dawida udział w każdy zawodach jest już sukcesem. Choć każdy zawodnik marzy o zdobyciu pierwszego miejsca, najważniejsze, aby cierpliwie dążyć do realizacji wyznaczonego celu. Ostatnio Dawid zdobył pierwsze miejsce na IX Ogólnopolskim Turnieju Judo w Tuliszkowie. Ale było też pierwsze miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łagiewnikach oraz udział w wielu prestiżowych zawodach w Polsce i poza granicami kraju.

- Dla nas Dawid jest najlepszym zawodnikiem. Od początku wiedzieliśmy, że jest bardzo ambitny i waleczny. Mamy nadzieję, że te cechy pomogą mu w osiągnięciu sportowego sukcesu. Wspieramy go i zawsze trzymamy mocno kciuki. Choć teraz, nie możemy być z zawodnikami na jednej sali, ze względu na pandemię, dopingujemy syna w zawodach i bardzo przeżywamy jego każde turnieje – mówi Katarzyna Kamińska mama Dawida.

Dawid Kamiński dołączył do grona utalentowanych judoków z terenu gminy Żarów, którzy również odnoszą sukcesy: Nikoli Kamińskiej, Klaudii Borowiec, Zuzanny Oleksiuk i Martyny Janaszek. Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy samych sukcesów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group