Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Dawka elektryzującej wiedzy

Niedziela, 6 marca 2022, 9:35
Autor: red
Gmina Dobromierz: Dawka elektryzującej wiedzy
Fot. UG Dobromierz
Uczniowie szkół podstawowych z Dobromierza i Roztoki uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym w ramach projektu pn. „Akademia Mocy” przygotowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W szkołach odbyły się zajęcia z zastosowania fizyki w życiu codziennym.

Na przygotowanych stanowiskach z generatorami Van De Graffa, kulami, talerzami i tubami plazmowymi oraz wieloma innymi ciekawymi urządzeniami uczniowie obserwowali niezwykłe zjawiska fizyczne. Z inżynierem Nikolą Tesla i PowerManem odkrywali tajemnice energii elektrycznej i zjawisk jej towarzyszących.

W trakcie zajęć przeprowadzili wiele doświadczeń i eksperymentów z prądem elektrycznym, dowiedzieli się czym jest prąd, jak jest wytwarzany, jak trafia do domów, jak można go przesłać na dużą odległość, czym jest klatka Faradaya i jak zbudowana jest prądnica. Zajęcia miały bardzo atrakcyjną i innowacyjną formę, dzięki czemu uczestnicy zaangażowali się w każde doświadczenie i odkryli, że nie taka fizyka straszna, jak ją opisują.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group