Świdnica: Dawnych wspomnień czar

Niedziela, 29 listopada 2009, 20:46
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2009, 13:21
Autor: JaR
Sześć zespołów ze Świdnicy, Wrocławia, Lubina, Obornik Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej i Milicza stanęło na starcie turnieju piłki ręcznej oldbojów w Świdnicy. Wygrał Śląsk Wrocław przed gospodarzami i Zagłębiem Lubin.

W drodze do finału świdniczanie pokonali 12:8 Krokus Bystrzyca Kłodzka i 19:8 Oldboyów Milicz. W wielkim finale po regulaminowym czasie gry był remis 9:9. O zwycięstwie w turnieju decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Wrocławia.
Puchary były jednak dla wszystkich zespołów. Bo w tego typu turniejach liczy się przede wszystkim sam udział i dobra zabawa. A tej w Świdnicy nie brakowało. Po części sportowej oldboje przenieśli się do Hotelu Sportowego, gdzie przy wspólnym obiedzie wspominali dawne czasy. – Nasza drużyna grała kilka razy w 2 lidze, która wtedy była faktycznie drugim szczeblem rozgrywek – wspomina Jacek, jeden z zawodników świdnickiej drużyny. – Chociaż profesjonalną grę mamy już za sobą, to staramy się regularnie spotykać i trenować. Kilka razy w roku jeździmy też na turnieje – dodaje.
W drużynie oldbojów ŚKPR Świdnica występuje około 20 zawodników. Na świdnickim turnieju wystąpili w składzie: Adam Werner, Jacek Zapart, Dariusz Bajkiewicz, Paweł Gąsior, Mariusz Kozakow, Piotr Babiarz, Karol Zając, Dariusz Piechurski, Bogdan Pawlina, Mariusz Nowobilski, Paweł Hazner, Jacek Przenzak, Jarosław Chmist i Krzysztof Kasprzak.