Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Dbają o Kalno

Środa, 6 kwietnia 2022, 17:52
Autor: red
Kalno: Dbają o Kalno
Fot. UM Żarów
Chętnie włączyli się w prace społeczne na rzecz swojej miejscowości. Efektem tego jest wysprzątany teren przy placu zabaw, krzyżach, kapliczce, świetlicy wiejskiej i przystanku.

Przy kapliczce posadzone zostały bratki w tonacji niebiesko-żółtej, aby oddać cześć Ukrainie, a w nowych donicach rozstawionych po całym Kalnie mieszkańcy posadzili kolorowe bratki i tuje. W taki sposób mieszkańcy Kalna spędzili pierwszy dzień wiosny. We wspólną inicjatywę społeczną włączyli się sołtys, radny, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Klub Sportowy.

- Chociaż pogoda za oknem nie rozpieszcza, do Kalna wiosna już dawno zawitała. Jest czysto, kwitnąco i estetycznie. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie. Cieszymy się, że mieszkańcy czują się współodpowiedzialni za swoją wieś i chętnie włączają się w takie akcje. Teraz przygotowujemy w naszej miejscowości wystrój wielkanocny – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

W prace porządkowe zaangażowali się także piłkarze, którzy zadbali o boisko i przygotowali je do pierwszych wiosennych rozgrywek sezonu ligowego. Wspólnym wysiłkiem wysprzątany został także teren rekreacyjno-sportowy, została wyrównana nawierzchnia trawy i dosypana ziemia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group