Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dbamy o nasze środowisko

Sobota, 15 czerwca 2019, 9:55
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 9:57
Autor: red
Żarów: Dbamy o nasze środowisko
Fot. UM Żarów
Na terenie Parku Miejskiego w Żarowie znajduje się wiele rzadkich i unikalnych drzew.

Nie możemy zapominać również o pięknej alei dębowej, która także wpływa na wizerunek estetyczny tego miejsca. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Żarowie zrealizowano w 2017r. inwentaryzację z programem prac dendrologicznych z analizą i wartościowaniem drzewostanu, gospodarką drzewostanów i planem nasadzeń uzupełniających kompozycję.

– Wykonanie wszystkich prac objętych opracowaniem wymaga nakładów dużych środków finansowych. W obecnej chwili, przy realizacji przez gminę kilku projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej, nie jesteśmy w stanie zapewnić w budżecie właściwych środków. W 2017r. opracowano również projekt przykrycia rowu przebiegającego za parkiem miejskim. Realizacja zadania wykonywana jest sukcesywnie w etapach rozłożonych na 4 lata. Zarówno inwentaryzacja, jak i projekt wykonane zostały w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – mówi Piotr Weiland kierownik Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W ostatnim czasie zwróciliśmy także uwagę na niezbyt dobrą kondycję platana rosnącego w Parku. Wezwany przez pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie dendrolog stwierdził, że przyczyną złej kondycji drzewa jest susza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group