Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Debatowali na Zawiszowie

Sobota, 23 marca 2013, 9:13
Autor: red.
19 marca na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy odbyła się debata społeczna z udziałem mieszkańców osiedla Zawiszów. W spotkaniu z mieszkańcami osiedla udział wzięli: Komendant Straży Miejskiej w Świdnicy, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Świdnicy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, przedstawiciel Colgate Palmolive, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiszów oraz Z–ca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Debata, która odbyła się 19 marca jest pierwszą z serii debat, która odbywa się na terenie Świdnicy, w następnych miesiącach podobne debaty odbywać się będą na terenie pozostałych świdnickich osiedli. Wzięło w niej udział około 40 mieszkańców osiedla Zawiszów. Przybyli na spotkanie zostali poproszeni o wskazanie zagrożeń i problemów z jakimi spotykają się w codziennym życiu.

Mieszkańcy osiedla w trakcie prowadzonej dyskusji podejmowali następujące tematy:
- monitoring na terenie osiedla,
- dewastacja placów zabaw,
- ograniczenie prędkości pojazdów,
- dewastacja i podpalanie działek,
- złe oznakowanie ulic,
- głośno zachowująca się młodzież,

Na wszystkie pytania na bieżąco udzielali odpowiedzi zaproszeni goście.

Na koniec debaty przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy zaapelowała do zgromadzonych mieszkańców osiedla Zawiszów, ażeby przekazywali odpowiednim instytucjom i służbom informacje dotyczące negatywnych zachowań dot. zaniedbywania czy bicia dzieci, oraz informacji o osobach starszych, niedołężnych mieszkających samotnie potrzebujących pomocy.

Na zakończenie debaty Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podsumował przebieg debaty, podziękował wszystkim za udział zapewniając, że wszystkie poruszane problemy zostaną zdiagnozowane a następnie zostaną podjęte działania w celu wyeliminowania lub ograniczenia przestępczości oraz kształtowania w społeczeństwie prawidłowych postaw i zachowań.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group