Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Debiut oldbojów na mistrzostwach kraju

Środa, 5 czerwca 2013, 9:11
Aktualizacja: 9:14
Autor: MDvR
Kraków: Debiut oldbojów na mistrzostwach kraju
Fot. archiwum
Z sześcioma porażkami, ale i cennym doświadczeniem wrócili szczypiorniści Old Boys Handball Team Świdnica z odbywających się w Krakowie Mistrzostw Polski mastersów kategorii +35. Złote medale zawisły na szyjach gospodarzy – SDFP Kraków, srebro dla Pabianic, a brąz dla Vive Kielce.

Świdniczanie po raz pierwszy wystartowali w imprezie tej rangi. Mimo, że w Krakowie nie udało im się wygrać ani jednego meczu, nie uznają swojego startu za nieudany. – Zabrakło nam doświadczenia, a porażki były nieznaczne – tłumaczy Karol Zając.Zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie, a na przykład zawodnicy Vive stwierdzili, że jeśli przyjedziemy za rok, to będą musieli się lepiej przygotować do meczu z nami.

W grodzie Kraka pojawiła się cała plejada gwiazd szczypiorniaka, byli reprezentanci Polski, gracze przez lata występujący w najsilniejszej lidze świata – niemieckiej Bundeslidze.

Grano systemem każdy z każdym, mecze trwały 2x10 minhut. Old Boyys Handball Team złożony z byłych zawodników Elmotu, Bel-Polu i ŚKPR-u Świdnica w kolejnych meczach uległ: 5:8 SDFP Kraków, 6:14 Chrobremu Głogów, 7:9 Orłom Zglinickiego Warszawa, 7:10 Pabianicom, 8:11 Zagłębiu Lubin i 5:8 Vive Kielce.

W kategorii masters +45 triumfował Kraków przed Lwami Jasia Łaziska i Szczecinem Polska.

Old Boys Handball Team Świdnica: Dariusz Piechurski, Wiesław Iwanio, Jarosław Stefaniak – Mariusz Kozakow, Jacek Przenzak, Karol Zając, Grzegorz Niewiadomski, Piotr Babiarz, Adam Werner, Wojciech Kaczmarczyk, Piotr Kalbara, Jacek Zapart, Ernest Jarosz, Piotr Marek, Paweł Marszałek, Aleksandra Pawlina (kierownik drużyny)

(skprswidnica.pl)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group