Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Debiut świdniczanki

Poniedziałek, 15 czerwca 2020, 13:03
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2020, 9:05
Autor: red
Świdnica/Kraj: Debiut świdniczanki
Fot. użyczone
Świdniczanka zadebiutowała powieścią psychologiczną.

Co kryje się w „Kuli”? Niewidzialna kula, którą czasami budujemy wokół siebie zadaje prawdziwy ból. Bez pomocy specjalistów trudno się z niej uwolnić. Łucja Jaksz Alves przekonuje, że pomoc specjalistów to nie wstyd.

Akcja powieści dzieje się czasach, kiedy niewiele mówiło się o zaburzeniach psychicznych, depresji, fobiach i lękach lub nie mówiło się wcale. Dzisiaj, pomimo postępu edukacji i wiedzy w tym zakresie, w pewnych środowiskach wciąż nie jest łatwo. Książka ma przełamać stygmat, że wizyta u psychologa, psychiatry, seksuologa czy terapeuty to wstyd.

Czas zacząć dbać o siebie na każdym poziomie, nie tylko fizycznym. Oba z nich są tak samo ważne, a lekceważenie sytuacji, kiedy jeden – nieważne który – niedomaga, jest krzywdą wyrządzaną samemu sobie i brakiem świadomości.

Łucja Jaksz Alves jest Świdniczanką i kocha Świdnicę pomimo, iż od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Aktualnie spełnia się w pracy, która daje jej wiele szczęścia - zajmuje się osobami z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, opiekuje się nimi i wspiera w ich codziennym życiu. Interesuje się psychologią i rozwojem duchowym. Ważne są dla niej zagadnienia zdrowia psychicznego, wspieranie go i kultywowanie tolerancji dla osób chorych psychicznie.

Opis książki:

Wiktoria, młoda dziewczyna zmagająca się z traumami dzieciństwa, nie potrafi poukładać sobie życia. Nawarstwiające się lęki i negatywne emocje sprawiają, że traci wszystko, co było dla niej ważne - swoich bliskich, pasję do pracy, własną tożsamość, wreszcie kontakt z rzeczywistością. Niczym zamknięta w niewidzialnej dla innych kuli, nieustannie szamocze się ze swoimi bolesnymi wspomnieniami, nie potrafiąc wyjść poza mury więzienia, które sama sobie zbudowała. Bo jak wydostać się z czegoś, czego tak naprawdę nie ma?

Ta niezwykle sugestywna, poruszająca powieść utrzymana w klimacie mrocznej fantastyki opowiada o nadziei czerpanej z woli przetrwania, a także odwadze i determinacji, jaką trzeba mieć, by odnaleźć prawdę o sobie.

Książka jest dostępna na: https://zaczytani.pl/ksiazka/kula,druk

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group