Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Debiutancka czekoladziarnia otwarta

Piątek, 7 stycznia 2011, 10:30
Aktualizacja: 11:22
Autor: KO
Świdnica: Debiutancka czekoladziarnia otwarta
Właściciele – Mateusz Bienias i Ola Szypuła.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Mateusz Bienias, laureat miejskiego konkursu Debiut Gospodarczy dziś wraz z narzeczoną Olą Szypułą otworzył oficjalne swój biznes – Cafe Czekoladka. Debiutant serwuje kawę i belgijską czekoladę.

Choć kawiarnia jest otwarta od dziś, ma już stałego gościa – fryzjerka Halina Kulczycka, która swój zakład prowadzi w tej samej bramie, regularnie przychodzi tu po kawę dla siebie i swoich klientek.

Czym Cafe Czekoladka się wyróżnia na świdnickim rynku kawiarnianym? - Jako jedyni proponujemy „Latte Art", czyli wzorki na kawie – mówi Ola Szypuła.

Czy właściciele nie boją się, że ich biznes może skończyć się porażką? W mieście była już jedna czekoladziarnia... - Mamy lepsze miejsce i niższe ceny niż tamten lokal – odpowiada Mateusz Bienias (za latte zapłaciliśmy 9 zł – przyp. red.). - A poza tym trafiliśmy na lepszy czas. Teraz Świdnica się rozwija. I my też chcemy rozruszać to miasto. Fajnie, gdyby było mniej ciuchów i banków, a więcej kawiarni.

Ale przecież więcej kawiarni, to większa konkurencja!

- Konkurencja jest dobra – odpowiada właściciel czekoladziarni. - Gdyby było w pobliżu więcej lokali, to do nas też więcej klientów przychodziłoby.

Mateusz Bienias otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł. - Konkurs Debiut Gospodarczy miał do tej pory sześć edycji - mówi Agnieszka Dochniak z biura prezydenta miasta. - Wystartowało w nim 39 osób, a nagrodzono 18 osób na łączną kwotę prawie 250 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group