Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debra, Baron, Arli, Dino, Diego i Dan czekają na dom

Wiadomości: Uciechów
Niedziela, 18 listopada 2012, 11:34
Aktualizacja: 11:36
Autor: red.
Diego
Fot. użyczone
Słowo staruszek, senior w odniesieniu do psa mało komu kojarzy się z pupilem którego chciałby mieć w domu czy którego chciałby adoptować. Z reguły podświadomie poszukując swojego wymarzonego pupila omijamy psa powyżej jakiejś bariery wiekowej. Ale dlaczego? Czym różni się starszy pies od szczeniaka? Różnice są, łatwo je dostrzec.

Starszy pies to pies z charakterem już poznanym. Ma za sobą jakieś doświadczenia, ale też wstępną ogładę i naukę kultury. Nie jest to mały, niekiedy uporczywy szczeniak, ale już w jakimś stopniu opanowany pies. Starszy nie znaczy rozsypujący się i schorowany. Nasi podopieczni temu zaprzeczają. Seniorków jest dużo, każdy inny.

Starszy pies w przeciwieństwie do szczeniaka nie wymaga nauki zachowywania czystości. Wyjątkiem jest zwierzę, które całe życie spędziło na łańcuchu, trudno wymagać od niego czegoś, z czym nie miało nigdy do czynienia. A malutkiego pieska trzeba uczyć wszystkiego od nowa, przez długie miesiące.

No i wdzięczność. Psy dojrzałe kochają najmocniej - są wdzięczne właścicielowi za to, że podarował im szansę na nowy, godniejszy byt w dostatku.
O tych i nie tylko zaletach można przeczytać tutaj Polecamy tę lekturę.

W Ośrodku Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie również schronienie znajdują starsze psy. Są różne - mniej energiczne lub bardziej stateczne, większe, mniejsze. Każde jest inne, wyjątkowe.

Seniorki to w schronisku w Uciechowie psy powyżej 9 lat.

Oto i one:

DEBRA - suczka w typie jamnika. Pilnie poszukuje nowego domu! Nie radzi sobie w schronisku, popada w depresję. Ona potrzebuje człowieka i domu ciągle przy sobie. Szuka domu bez innych psów, ma obecnie chorą skórę. Może trafić do domu z kotami. To bardzo spokojna sunia, na co dzień prawie jej nie ma. Idealna do mieszkania.
http://uciechow.com/psiak/538

BARON - duży, energiczny pies. Jest żywiołem - kocha spacery, gonitwy i uwielbia piłeczki. Ze swoim ulubionym jeżem nie rozstaje się nawet na spacerach. Jest bardzo łagodny wobec ludzi. Reaguje na komendę "oddaj". Zachowuje czystość.
http://uciechow.com/psiak/486

ARLI - mały piesek o prześlicznym trójbarwnym umaszczeniu. Arli trafił do schroniska i przez tydzień był w tak ogromnym szoku, że praktycznie się nie ruszał, nie jadł i nie pił. Dzisiaj jest psem wiernym, ufnym i oddanym ludziom. Nie zostało mu wiele życia - Arli ma chore serduszko. Potrzebuje domu na ostatnie chwile życia...
http://uciechow.com/psiak/582

DINO - mały piesek, nieco w typie spaniela. Dino prawdopodobnie przeżył koszmar. Do schroniska trafił w stanie opłakanym, spod zbitej masy dredów ledwie było widać psa. Po ostrzyżeniu odżył. Niestety ostatnio jego kondycja uległa pogorszeniu, starość nie wybiera, dotyka każdego i postępuje. Dino całe dnie drepta sobie po boksie, jest cichutki. Jest psem podwórkowym, nigdy nie uczono go zachowywania czystości. Obecnie jest w trakcie leczenie zębów.
http://uciechow.com/psiak/498

DIEGO - średni pies przypominający wilka. Prawdopodobnie również całe życie spędził na łańcuchu. Jest łagodny i cieszy się na widok ludzi. Lubi spacery, jest to powolna wyprawa, ale widać że węszenie i pobyt poza boksem sprawia mu radość. Diego i jego organizm niestety opanowuje nowotwór. Nie utrudnia mu na razie funkcjonowania, jedynie w upały ciężko dyszy.
http://uciechow.com/psiak/520

DAN - przybył do schroniska wskutek wypadku. Jest średniej wielkości, to łagodny piesek bardzo oddany człowiekowi. Nie jest strachliwy, pewnie kroczy przez życie. Lubi spacery, nie jest typem psa nazbyt energicznego, ale nie jest to też powolny dziadek, taki pośredni zwierzak :) Jest zwierzakiem domowym, potrafi zachowywać czystość
http://uciechow.com/psiak/537

Przyczyny pojawiania się dojrzałych psów w schroniskach są różne. Albo jest to śmierć opiekuna, zmiana miejsca zamieszkania lub pracy, nowe dziecko, a bardzo często nowy trend w modzie i po prostu psa się wyrzuca na bruk... Los starszych psów w schroniskach jest przykry...

Staruszki to najwspanialsze psy na świecie - oddane, bezgranicznie ufne i kochające.
Adoptując staruszka nie tylko ratujesz niechciane psie istnienie, ale uszczęśliwiasz siebie - posiadanie takiego psiaka to rzecz najwspanialsza pod słońcem. Radość obustronna

Gorąco zachęcamy do przygarnięcia staruszka, jeśli jednak brak takiej możliwości starsze psy z naszego schroniska można wesprzeć poprzez:
- podarowanie im karmy suchej i w puszkach typu SENIOR
- ogłaszanie ich w internecie, na plakatach, wśród znajomych.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu ze schroniskiem. Zawsze można nas odwiedzić i złożyć miłą wizytę któremuś z podopiecznych

Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych
Os. Białe 7, Uciechów k/Dzierżoniowa

tel. 510 433 322 lub 889 137 137
schronisko.uciechow@gmail.com

Wolontariuszka również odpowie na wszelkie pytania:
Ada
tel. 790 241 451
adopcjeada@gmail.com

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.uciechow.com

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group