Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dęby ze strażacką asystą

Wtorek, 1 maja 2018, 9:44
Autor: red
Gmina Świdnica: Dęby ze strażacką asystą
Fot. Gmina Świdnica
Z udziałem strażaków ochotników, dzieci i młodzieży, seniorów, patriotycznie i ze słodkim akcentem. Tak mieszkańcy gminy Świdnica świętują sadzenie DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI w swoich sołectwach. Sadzonki dębów z tabliczką numer 4 i 5 pojawiły się wczoraj w Gogołowie i Pankowie.

ak przystało na Gogołów, w uroczystości wzięli udział m.in. strażacy ochotnicy. Na miejsce przeznaczenia mieszkańcy sołectwa dumnie przemaszerowali przez swoją wieś, niosąc biało-czerwoną flagę, uszytą podczas ostatniej akcji 1918 flag na 100 lecie niepodległości.

W obecności proboszcza parafii Mariana Lewandowskiego, przewodniczącej Rady Gminy Świdnica Reginy Adamskiej, sekretarz gminy Jadwigi Generowicz, strażaków ochotników w Pankowie mieszkańcy swojej wsi dokonali uroczystego posadzenia dębu z numerem pięć. Z tej okazji organizatorzy częstowali tortem w biało-czerwonym kolorze, nawiązując tym samym do 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Na każdym ze słupów wisiała także biało-czerwona flaga, efekt ostatniego szycia flag.
- W Polsce znany jest Dąb Bartek, nasz dąb może się nazywać Radek, od imienia najmłodszego uczestnika Radka, bardzo zaangażowanego w sadzenie- podkreślała Regina Adamska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group