Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Defalin zaczął, ISOPAK na finiszu

Czwartek, 22 czerwca 2017, 17:16
Autor: red
Świebodzice: Defalin zaczął, ISOPAK na finiszu
Fot. UM Świebodzice
Rozpoczęła się budowa kolejnego zakładu w Podstrefie Świebodzice WSSE Invest–Park. Firma Defalin buduje tu swoją nową siedzibę. Świebodzicki producent sznurków rozpoczął prace ziemne.

Produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w przyszłym roku. Docelowo zakład przeniesie się całkowicie z produkcją z ul. Towarowej do 2021 roku – a na to z pewnością mieszkańcy tej ulicy, bo produkcja jest uciążliwa (hałas).

Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku od ponad 100 lat - w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

Z kolei włoski ISOPAK niemal finiszuje ze swoją inwestycją. Zakład także powstaje w Podstrefie Świebodzice. Przedsiębiorstwo zakupiło 2,75 ha terenu w świebodzickiej podstrefie, działka zlokalizowana jest w obrębie ulic Strefowej i Lotniczej. Powstanie tu hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. m2. Zakład będzie produkował opakowania (duże osłony ze styropianu) dla przemysłu AGD. Zatrudni docelowo kilkanaście osób.

Hala ma być gotowa do końca 2018 roku. Wartość inwestycji to ponad 18 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group