Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Deichmann Minimistrzostwa – ruszyły zapisy

Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 13:58
Aktualizacja: Wtorek, 22 stycznia 2019, 13:59
Autor: red
REGION: Deichmann Minimistrzostwa – ruszyły zapisy
Fot. organizatorzy
Ruszyły zapisy do VII już edycji Mini Mistrzostw które goszczą w Wałbrzychu (ogólnopolska edycja jest dwunastą). W tym roku Finał Finałów po raz piąty w naszym mieście – jest więc o co grać!

Zaraz po Nowym Roku, 2. stycznia ruszyły zapisy do wałbrzyskich eliminacji Deichmann Minimistrzostw. Przyjmujemy dzieci w wieku od 4 do 13 lat – roczniki 2012 i młodsi (U-7), 2010-2011 (U-9), 2008-2009 (U-11) oraz 2006-2007 (U-13). Rezerwacje drużyn można zgłaszać u koordynatora rozgrywek Tomasza Durajczyka – tel. 603 038 727 lub e-mail tomaszdurajczyk@wp.pl

Tradycyjnie przy zapisach każda z drużyn wybiera nazwę kraju, który chce reprezentować i otrzymuje od nas stroje turniejowe nawiązujące do barw wybranego państwa. Eliminacje Miejskie odbywać się będą w soboty i niedziele – szczegółowy terminarz podamy wkrótce. Każda drużyna bierze udział w turnieju od samego początku do końca. Zespoły z U-9 oraz U-11 przez pierwszych siedem weekendów rozgrywają spotkania ligowe. W ostatni weekend przeprowadzana jest faza play-off, której zwycięzcy awansują do ogólnopolskiego Finału Finałów. Kategorie U-7 oraz U-13 zakończą rozgrywki na Eliminacjach Miejskich.

Dokładne zasady gry dla tych kategorii wiekowych zostaną ustalone po zakończeniu zapisów.

Daty:
– Otwarcia Eliminacji Miejskich nastąpią między 6 a 14 kwietnia wedle decyzji koordynatorów i możliwości obiektowych.
– Finały Miejskie U-9 i U-11: przewidziane na 8-9 czerwca
– Ogólnopolski Finał kategorii U-13: przewidziany na 15-16 czerwca
– Ogólnopolski Finał kategorii U-9 i U-11: 21 i 23 czerwca

Regulamin wraz z kartami drużynowymi i indywidualnymi powinien pojawić się na stronie www.kochamsport.pl do końca bieżącego miesiąca. Jednak zapisy już wystartowały, dlatego teraz przedstawiamy najistotniejsze zmiany regulaminowe jakimi przywita nas edycja roku 2019!

Najważniejsze ze zmian związane są z wdrażaniem polityki RODO. Zmianie ulegnie więc wzór kart indywidualnych i drużynowych jakich od Państwa wymagamy. To bardzo ważne, gdyż nie zgłoszą państwo zespołu ani zawodnika na starych drukach.

Na nowej karcie widoczna będzie klauzula akceptacji polityki RODO. Będzie ona wymagała Państwa podpisu oczywiście po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem. Zniknie natomiast rubryka na nr dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka. Na uwadze należy mieć, że nie zniknie przy tym obowiązek posiadania przez uczestników dokumentów ze zdjęciem potwierdzającym ich tożsamość oraz okazania ich na prośbę koordynatora.

Duże zmiany dotknęły także przepisów gry. Dotyczą one wznowienia gry z autu bramkowego i wznowienia gry ze zwykłego autu.

Wybicie gry z autu bramkowego podobnie jak w poprzednich edycjach wykonywać będzie wyłącznie bramkarz. Piłki nie można jednak wtoczyć sobie spoza pola gry czy wyrzucić ręką. Powinna ona zostać opuszczona na murawę, a następnie zagrana nogą. Bramkarz może wybrać bezpośrednie podanie do zawodnika lub wprowadzeni, pamiętając żeby piłka przed przekroczeniem połowy miała jeszcze kontakt z innym zawodnikiem. W przeciwnym razie drużynie przeciwnej przyznane zostanie zagranie z autu na wysokości połowy boiska. Ważne jest także że podczas wybicia autu bramkowego w polu karnym może przebywać jedynie bramkarz, a piłkę można próbować przejąć dopiero po jego kontakcie z piłką.

Auty wykonywać będziemy podobnie jak w edycji roku 2018. Będzie to podanie piłki z możliwością jej nieznacznego podniesienia ponad powierzchnię na około 50 cm lub wprowadzenie samo podaniem bez możliwości strzału do bramki. Oznacza to, że zawodnik który rozpoczyna grę i decyduje się na strzał musi liczyć na choćby przypadkowy kontakt z piłką innego zawodnika lub pechową interwencję bramkarza nim ta trafi do siatki. W przeciwnym razie bramka zostanie nieuznana.

Po więcej informacji odsyłamy do regulaminu, który już wkrótce ukaże się na stronie www.kochamsport.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group