Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1388
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dentobus przed szkołami

Sobota, 1 stycznia 2022, 9:31
Autor: red
Świebodzice: Dentobus przed szkołami
Fot. UM Świebodzice
Jeszcze w tym roku szkolnym świebodzickie placówki oświatowe odwiedzi Dentobus z załogą lekarzy stomatologów, wykwalifikowanych i doświadczonych w zakresie pedodoncji.

Gmina Świebodzice podpisała porozumienie z firmą DirectMedic - operatorem Dolnośląskiego Dentobusu NFZ. Na mocy porozumienia, firma będzie realizowała w placówkach oświatowych usługi stomatologiczne dla uczniów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Z bezpłatnego badania stanu uzębienia i dziąseł w Dentobusie będą mogli skorzystać uczniowie szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół w Świebodzicach.

W Dentobusie wdrożony jest program bezpiecznej przychodni mobilnej. Specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej w trakcie postoju Dentobusu przy szkole. Wizyta dziecka w mobilnym gabinecie dentystycznym będzie możliwa po wyrażeniu zgody przez rodzica lub prawnego opiekuna. Wystarczy podpisać oświadczenie, które jest w tej chwili dystrybuowane w każdej szkole.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group