Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Dentobus w szkołach

Środa, 19 października 2022, 13:10
Autor: red
Gmina Dobromierz: Dentobus w szkołach
Fot. UG Dobromierz
Już w listopadzie do wszystkich szkół w gminie Dobromierz zawita dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z jego usług, ponieważ dzięki niemu każdy uczeń będzie miał zapewnioną opiekę stomatologiczną.

Dentobus jest stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. unitem, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do 18. lat, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Wizyta w dentobusie jest bezpłatna, bezpieczna i atrakcyjnie przeprowadzana dla dzieci. Prosimy jednak, aby pamiętać, że rodzice lub opiekunowie prawni muszą wyrazić na nią zgodę, a także podpisać stosowne oświadczenie dotyczące COVID-19. W przypadku braku podpisanych formularzy wizyta nie będzie możliwa.

Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group