Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Dentobus w szkołach

Sobota, 3 grudnia 2022, 13:37
Autor: red
Gmina Dobromierz: Dentobus w szkołach
Fot. UG Dobromierz
W drugiej połowie listopada przeprowadzono bezpłatne badania stanu uzębienia dzieci i uczniów z gminy Dobromierz. Badania odbyły się w dentobusie, czyli mobilnym gabinecie stomatologicznym, dysponującym m.in. unitem, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do 18. lat, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Po wykonanych przez lekarzy czynnościach, dziecko otrzymało kartę pacjenta. W niej lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określił na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, ocenił wady zgryzu i wskazał ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej). Wzięcie udziału w przeglądzie było dobrowolne i nie narzucało w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

Program refundowany jest ze środków Narodowego Funduszu Zdrowi

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group