Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1358
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dentysta w szkole

Piątek, 10 grudnia 2021, 9:38
Autor: red
Świdnica: Dentysta w szkole
Fot. UM Świdnica
Nowy gabinety dentystyczny rozpoczyna działalność w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Świadczenia stomatologiczne udzielać będą lekarze z Centrum Stomatologii „Dentalium”. Na profilaktykę i leczenie przyjmowane będą dzieci i młodzież do 18 roku życia. Wszystkie zabiegi będą bezpłatne.

Na otwarcie gabinetu miasto przeznaczyło 25 tysięcy złotych. Wyremontowano pomieszczenia i zapewniono nieodpłatny dostęp do mediów. Przychodnia natomiast wyposażyła gabinet w meble, niezbędny sprzęt specjalistyczny oraz materiały medyczne, ponosić będzie również koszty wywozu i utylizacji odpadów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 są już po przeglądach stomatologicznych. Opieka zdrowotna nad dziećmi jest zapewniona po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodzica.

– Gabinet jest bardzo przyjazny dzieciom. Jest całkiem inny niż te, które pamiętamy sprzed lat. Zależało mi, aby stworzyć miejsce wygodne dla dzieci i rodziców. Mam nadzieję, że najmłodsi polubią wizyty u stomatologa, a na ich twarzach będzie gościł zdrowy i piękny uśmiech - mówi dyrektor szkoły, Beata Laskowska.

W gabinecie wykonywane będą m.in.:

badania stomatologiczne wraz z oceną stanu uzębienia,
lakowanie zębów,
kontrola zalakowanych zębów połączona z uzupełnieniem laku,
leczenie próchnicy,
lakierowanie zębów.
- Tworząc to miejsce, chcieliśmy przede wszystkim zapobiegać próchnicy zębów u dzieci, zachęcając je do systematycznych kontroli. Nawyku dbania o zęby musimy uczyć ich od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że wielu świdnickich uczniów odwiedzi gabinet dentystyczny w Szkole Podstawowej nr 4 – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Gabinet czynny będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00. Rejestracja dzieci oraz wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonów: 74/852 16 31 oraz 696 080 972.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group