Czytających: 1699

klasa okręgowa: Derby dla Gromu Witków

Poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 10:56
Aktualizacja: 11:00
Za nami pierwsza seria spotkań wałbrzyskiej klasy okręgowej. W derbach powiatu świdnickiego Grom Witków pokonał u siebie Victorię Świebodzice 2:1. Stal Świdnica zremisowała, porażki zanotowali: LKS Bystrzyca Górna i Zjednoczeni Żarów.

Pierwsza część spotkania rozgrywanego w Witkowie należała do gospodarzy, którzy udokumentowali swoją przewagę zdobyciem dwóch bramek. W 17 min. wynik meczu otworzył Liszka, osiem minut później na 2:0 podwyższył Prymula. Po zmianie stron odwrócić losy pojedynku próbowali goście, jednak zdołali tylko raz trafić do siatki, w 78 min. uczynił to Borkowski.

Remisem 2:2 zakończyła się potyczka Kryształu Stronie Śląskie ze Stalą Świdnica. Nasi piłkarze po bramkach Rogowskiego i Majcherczyka prowadzili do przerwy 2:1. W drugiej części gry gospodarzom udało się jednak uratować remis. Porażkę w wymiarze 1:2 zapisał na swoim koncie beniaminek LKS Bystrzyca Górna, który przegrał u siebie 1:2 z Nysą Kłodzko. Swój mecz przegrali też Zjednoczeni Żarów, którzy ulegli na wyjeździe Białemu Orłowi Mieroszów 0:3.