Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dezerter i People of the Haze dołączają do świdnickiej Truskawki!

Sobota, 12 marca 2016, 7:14
Aktualizacja: 15:40
Autor: opr.red.
Świdnica: Dezerter i People of the Haze dołączają do świdnickiej Truskawki!
Fot. www.sok.com.pl
Znamy headlinera tegorocznej edycji przeglądu Truskawka! Będzie nim legenda polskiego punk rocka, zespół Dezerter. Dziś do sprzedaży trafiły bilety i karnety.

3-dniowe święto muzyki niezależnej odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku w Klubie Bolko w Świdnicy. Oprócz występów zespołów konkursowych, na publiczność czekają też projekcje muzycznych filmów dokumentalnych oraz koncerty Hańby (folk punk), Tropów (alternatywa), People of the Haze (rock) i Dezertera (punk rock). Limitowane, 3-dniowe karnety kosztują 40 zł a ceny biletów 1-dniowych podane są niżej:

22 kwietnia 2016 (piątek) / 19:00
(bilet: 10 zł / karnet: 40 zł)
People of the Haze [Wrocław – rock]
konkurs: Silentlive [Wałbrzych – pop/rock]
konkurs: Białe Drzewa [Strzegom – rock]
konkurs: Crash The Night [Mieroszów – rock]

23 kwietnia 2016 (sobota) / 18:00
(bilet: 30 zł / karnet: 40 zł)
Dezerter [Warszawa – punk rock]
Hańba! [Kraków – folk punk]
konkurs: Rohele [Świdnica – grunge]
konkurs: Sufit [Mieroszów – hardcore/punk]
konkurs: Anty Klerykał [Sokołowsko – punk rock]

24 kwietnia 2016 (niedziela) / 16:00
(bilet: 10 zł / karnet: 40 zł)
Tropy [Bydgoszcz – alternatywa]
„Do It Together” [muzyczny film dokumentalny]
„Every Other Summer” [muzyczny film dokumentalny]

Dezerter powstał w Warszawie w maju 1981 r. Ich pierwszym wydawnictwem był singiel „Ku przyszłości” (1983), na którym znalazły się cztery utwory, w tym m.in. „Spytaj milicjanta”. Rok później miał miejsce legendarny występ Dezertera na festiwalu w Jarocinie, którego zapis znalazł się na kasecie „Jeszcze żywy człowiek”. Rok 1987 przyniósł pierwszą długogrającą płytę Dezertera „Underground Out Of Poland” wydaną w USA, a także album „Kolaboracja”, który ukazał się w Polsce. Był to jeden z nielicznych przypadków w historii socjalistycznej fonografii, gdy ingerencje cenzury zostały zaznaczone charakterystycznymi pikaniami. W XXI wieku Dezerter prowadzi prace studyjne z mniejszą regularnością, niemniej jednak kolejne krążki są przyjmowane przez słuchaczy z uwagą, doceniają je również krytycy, a czasem również branża muzyczna, czego wyrazem był Fryderyk 2010 dla albumu „Prawo do bycia idiotą”. Jesienią 2014 r. miała premierę najnowsza płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego”.

People of the Haze (POTH) to założony przez testosteron rock’n’rollowy zespół z Wrocławia. Muzyczni samoucy, którzy rzucili pracę w celu podboju Polski i wszechświata. Wydali dwa pełnogrające albumy, ostatni „Fatfood Breslau” w 2014 roku. Występowali na Dużej Scenie 21. Przystanku Woodstock, w półfinale Must be the Music 9 i w niemal wszystkich krajach Europy Środkowej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i wszystkich wykonawcach można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem Truskawki: http://www.sok.com.pl/truskawka2016 Zapraszamy też na stronę Facebook, na której wkrótce będzie można wygrać m.in. zaproszenia, płyty i koszulki: http://www.facebook.com/TruskawkaFest/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group