Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Diamentowy" Paweł

Wtorek, 5 maja 2015, 9:21
Aktualizacja: 14:53
Autor: red.
Świdnica: "Diamentowy" Paweł
Fot. użyczone
II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest szkołą, w której uczy się wielu zdolnych uczniów. Jednym z nich jest Paweł Mroczek, tegoroczny maturzysta. Paweł jest uczniem zdolnym ale i bardzo pracowitym. Dzięki swojemu zaangażowaniu i konsekwencji odniósł w swoim życiu wiele sukcesów. Ostatnim z nich jest zdobycie tytułu laureata VIII Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH", której finał odbył w Krakowie.

Dziś, jako laureat olimpiady, ma otwarte wejście i indeks na AGH. Paweł wcześniej brał udział w różnych konkursach matematycznych, w których także święcił tryumfy. Opiekunem Pawła jest pani Agnieszka Grymek. Drugą pasja Pawła, poza matematyką, jest piłka nożna, której poświęca wolny czas. Dziś może pochwalić się nie tylko dobrym dryblingiem na boisku, ale i efektowną żonglerką liczbową w głowie i na kartkach zeszytów. Mimo wielu sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce (średnia ocen 5,0!) Paweł pozostał normalnym chłopakiem z dużym gronem znajomych i przyjaciół, uśmiechniętym, rozgadanym oraz pełnym marzeń i planów na przyszłość.

Razem z Pawłem w olimpiadzie startowała jego klasowa koleżanka- Justyna Kloc, która dostała się do finału tejże olimpiady. Justyna również jest uzdolnioną matematyczką, za którą stoją liczne osiągnięcia i sukcesy. Mamy nadzieję, że przykład Pawła i Justyny zachęci innych młodych ludzi do rozwijania talentów i pomoże im być kolejnym zwykłym-niezwykłym człowiekiem. Pawłowi i Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(II LO)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group