Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Discovery Channel na tropie „złotego pociągu”

Niedziela, 20 marca 2016, 10:50
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Discovery Channel na tropie „złotego pociągu”
Fot. użyczone
Przed nami premiera filmu, który podsumowuje ponad półroczne śledztwo odnośnie poszukiwania „złotego pociągu”. Discovery Channel 24 marca o godzinie 22.00.

W materiale nie zabrakło Gór Sowich, Walimia, Zamku Książ, Wałbrzycha, Sztolni walimskich. Oblężony Wrocław, Kopalnia Merkers i jej niebywały depozyt 500 metrów pod ziemią... Wielu świadków, ale przede wszystkim najważniejsi bohaterowi akcji - Piotr Koper, Andreas Richter, Tadeusz Słowikowski i cała ekipa naukowców z AGH z Januszem Madejem na czele.

Czy tzw. „złoty pociąg” naprawdę istnieje? Co znajduje się pod 65. kilometrem linii kolejowej Wałbrzych - Wrocław? W sierpniu 2015 roku cały świat wstrzymał oddech, kiedy dwóch anonimowych poszukiwaczy poinformowało media o niezwykłym znalezisku. Ich zdaniem, niepozorne miejsce w pobliżu torów kolejowych w Wałbrzychu, skrywa zaginiony pod koniec II wojny światowej pociąg pancerny. Bardzo szybko pojawiły się informacje, że być może jest wypełniony złotem i kosztownościami. Czy to prawda? Discovery Channel zaprasza na jedyny w swoim rodzaju program, analizujący wszystkie dotychczas potwierdzone fakty oraz mity, jakie narosły wokół rzekomego odkrycia tego pociągu. Czy już niebawem będziemy świadkami największego znaleziska XXI wieku? Premiera programu NA TROPIE ZŁOTEGO POCIĄGU już 24 marca o godz. 22.00 na Discovery Channel.

Wiosną 1945 roku dni III Rzeszy były policzone. Gdzieniegdzie utrzymywały się jeszcze słabnące z każdym dniem linie oporu. Jedną z nich był Breslau, dzisiejszy Wrocław, z którego wyruszyć miał w pobliskie Sudety pociąg pancerny, przewożący nową hitlerowską broń. Są tacy, którzy wierzą, że tajemniczy skład był pełen kosztowności i dzieł sztuki. Pociąg zaginął i nikt nie wie, co się z nim stało. Czy został ukryty w tunelu przez Wehrmacht? A może wpadł w ręce żołnierzy Armii Czerwonej? Są również badacze, którzy twierdzą, że tajemniczy pociąg nigdy nie istniał. Kto ma rację?

W programie NA TROPIE ZŁOTEGO POCIĄGU Discovery Channel będzie weryfikować wszystkie fakty i mity, które narosły wokół sprawy zaginięcia tajemniczego składu. Przewodnikiem widzów po tym niezwykłym śledztwie będzie Łukasz Kazek - eksplorator, odkrywca i jeden z największych znawców tajemnic Dolnego Śląska. Kazek wraz z kamerami Discovery Channel będzie towarzyszył badaczom – Piotrowi Koperowi i Andreasowi Richterowi - w ich badaniach georadarem na 65. kilometrze. Tylko Discovery Channel krok po kroku pokaże, co odkryli poszukiwacze i na czym opierają swoje zgłoszenie o znalezieniu zaginionego pociągu. Ponadto, kamery Discovery odwiedzą pobliski Zamek Książ, który być może miał zostać kolejną kwaterą Hitlera. Przekonają się, jaki jest punkt widzenia na sprawę Tadeusza Słowikowskiego - mężczyzny, który już przeszło dekadę temu szukał tajemniczego składu. Przyjrzą się również wnikliwym analizom badaczy z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, a nawet wyruszą do kopalni soli Merkers w Niemczech, gdzie pod koniec wojny naziści ukryli ogromne ilości złota.

Program NA TROPIE ZŁOTEGO POCIĄGU na Discovery Channel to unikalne śledztwo pozwalające widzom na poznanie wszystkich faktów i mitów dotyczących sprawy tzw. „złotego pociągu”. Kto ma rację? Czy już niebawem będziemy świadkami największego odkrycia z czasów II wojny światowej? To wszystko i wiele więcej w programie NA TROPIE ZŁOTEGO POCIĄGU. Premiera już 24 marca o godz. 22.00 na Discovery Channel.

Dodatkowe emisje programu NA TROPIE ZŁOTEGO POCIĄGU:

25 marca o godz. 18.00
26 marca o godz. 14.00 i 1.00
27 marca o godz. 8:00 i 18.00
28 marca o godz. 7.00 i 20.00

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group