Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dla dobra rodzin

Wtorek, 14 listopada 2023, 13:56
Autor: red
Strzegom: Dla dobra rodzin
Fot. UM Strzegom
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu 7 listopada br. odbyło się spotkanie władz miasta, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i funkcjonariuszy Komisariatu Policji w celu omówienia współpracy w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Spotkanie w tak szerokim gronie dało możliwość podsumowania dotychczas podejmowanych działań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie przez wskazane instytucje, wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania rozwiązań w zakresie wzajemnej współpracy.

W trakcie obrad podkreślono wagę dobrej współpracy pomiędzy poszczególnymi instytucjami, jednocześnie wyrażając nadzieję na jej pogłębienie. Zaznaczono skalę i powagę zjawiska przemocy w rodzinie, które w zastraszającym tempie się rozprzestrzenia i dotyka wielu grup społecznych.

Omówiono również najważniejsze zmiany wynikające ze zmian w przepisach dot. przemocy w rodzinie, wybrane zagadnienia z zakresu realizacji zadań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym m.in. policyjne narzędzie szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie, zmiany w zakresie interwencyjnego odbierania dziecka z rodziny w ramach ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustalenia kwestii transportu dziecka do placówki opiekuńczo-wychowawczej w sytuacji interwencji związanej z przemocą, kompetencji i zadań poszczególnych instytucji w ramach procedury Niebieskiej Karty, form pomocy i wsparcia oferowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group