Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dla najuboższych

Czwartek, 9 kwietnia 2020, 13:32
Autor: red
Świdnica: Dla najuboższych
Fot. UM Świdnica
Okres pandemii to czas trudny dla wielu osób.

Najbardziej dla rodzin, których członkowie w tej chwili tracą źródła dochodu, których sytuacja materialna staje się krytyczna ze względu na to, iż do tej pory korzystały na przykład ze wsparcia dzieci czy wnuków, przeżywających w tym momencie swoje problemy. Stąd bardzo ważne jest wsparcie dla takich właśnie osób.

- Zwróciłam się z prośbą do świdnickich przedsiębiorców o świąteczne wsparcie. W odpowiedzi piękny gest nadszedł ze strony państwa Jolanty i Jerzego Franckiewiczów, którzy kupili 20 bonów zakupowych wartości 500 złotych każdy. Trafią one do rodzin i osób, będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki temu świąteczne stoły będą wyglądały tak, jak w innych polskich rodzinach. Bardzo jestem wdzięczna za to wsparcie – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Kolejny bon ufundowali Dorota i Jacek Trajderowie, dla których także od lat pomoc innym jest rzeczą naturalną. Następni przedsiębiorcy deklarują już swoje wsparcie, a miasto i MOPS zrobią wszystko, by pomoc ta dotarła do potrzebujących najdalej do Wielkiego Piątku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group