Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Dla Niepodległej w Mokrzeszowie

Sobota, 17 listopada 2018, 11:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: red
Mokrzeszów: Dla Niepodległej w Mokrzeszowie
Fot. Gmina Świdnica
Występ grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie z programem „DLA NIEPODLEGŁEJ” dostarczył społeczności lokalnej wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

To kolejne sołectwo na mapie gminy Świdnica, które upamiętniło 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uczniowie pod kierunkiem p. Beaty Sosnowskiej i Bogumiły Lerch wystawili inscenizację pt. „Dla Niepodległej”, w której uczestniczyli: dyrektor szkoły – Małgorzata Urbanek, sołtys Mokrzeszowa - Mieczysława Dubiel oraz rodzice i mieszkańcy Mokrzeszowa. Z kolei o godzinie 17.00 po mszy świętej w Komorowie w intencji Ojczyzny, odpowiadając na zaproszenie sołtys Komorowa - Władysławy Łach, zespół teatralny wystąpił ze sztuką w tamtejszej swietlicy.

Sztuka pt. „Dla Niepodległej” miała wydźwięk patriotyczny, przypominała długą, okupioną krwią i cierpieniem drogę Polaków do wolności Była żywą lekcją historii, wspomnieniem rozbiorów, powstań zbrojnych, sławnych postaci historycznych aż do Józefa Piłsudskiego i w końcu pamiętnego dnia 11 listopada 1918roku, kiedy to nasza ojczyzna stała się wolnym i suwerennym państwem. Występ uświetniały piosenki i pieśni patriotyczne połączone z tańcami.

Należy podkreślić, że uroczystość miała oryginalną oprawę plastyczną, przygotowaną przez nauczyciela plastyki – p. Eulalię Jennings. Stroje uszył rodzic – p. Joanna Kosierkiewicz. Nauczyciele – panie Grażyna Romanow i Anita Zawada wykonały wraz z uczniami kotyliony, które otrzymali wszyscy goście przybyli na sobotnie popołudniowe świętowanie Odzyskania Niepodległości. Po występie odbył się poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group