Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dla psów ratowniczych

Czwartek, 1 października 2020, 13:34
Aktualizacja: Piątek, 2 października 2020, 8:44
Autor: red
REGION: Dla psów ratowniczych
Fot. użyczone
Przyłącz się do akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” i wspieraj psy ratownicze GOPR.

Wystartowała VI edycja akcji charytatywnej - „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, w ramach której po raz czwarty można wesprzeć psy ratownicze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Psi ratownicy GOPR są nieocenioną pomocą w ratowaniu ludzkiego życia na terenie całej Polski, często w niezwykle trudnych, wręcz ekstremalnych dla człowieka warunkach. Wszystkie osoby chcące wspierać szkolenie i stałe podnoszenie kwalifikacji czworonożnych ratowników, mogą kupić okazjonalne bransoletki w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo lub na stronie www.maxizoo.pl. Koszt tej wyjątkowej bransoletki to 10 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

Bez względu na warunki pogodowe czy niezwykle wymagające górskie tereny, psi ratownicy GOPR od ponad 45 lat niosą pomoc ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji zagrażającej życiu lub zaginęli. Bez ich niezwykłych umiejętności i sprawności, wiele akcji poszukiwawczych nie mogłoby zakończyć się powodzeniem. Jednak, żeby nadal mogły skutecznie pomagać ludziom wymagają stałego, intensywnego szkolenia prowadzonego przez uznanych, międzynarodowych specjalistów. Dlatego celem tegorocznej akcji, prowadzonej przez Maxi Zoo Polska, jest zgromadzenie środków ze sprzedaży bransoletek i przekazanie ich na dalsze szkolenie psów ratowniczych GOPR przez polskich i europejskich trenerów. Podczas akcji poszukiwawczych psi bohaterowie ulegają kontuzjom, dzięki zebranym funduszom będzie można zapewnić im także odpowiednie leczenie i niezbędne zabiegi. Jednocześnie część środków, podobnie jak w zeszłym roku, zostanie przeznaczonych na rozbudowanie psich struktur i włączenie w ich szeregi nowych czworonożnych ratowników oraz kontynuowanie stałej i profesjonalnej opieki weterynaryjnej. Dlatego warto przyłączyć się do akcji charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie i rozwój Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.
- Akcja wspierania psów ratowniczych GOPR, zainicjowana przez sieć sklepów Maxi Zoo, stanowi bardzo istotny element finansowania działalności psów ratowniczych w GOPR. Aby zapewnić właściwy poziom i sprawność w działaniu pies i ratownik-przewodnik psa, muszą się nieustannie szkolić. Oczywiście poza codziennymi treningami we własnym zakresie, niezbędne są szkolenia pod okiem najlepszych trenerów. Aby szkolenia były efektywne, muszą być wsparte odpowiednimi sprzętem. Pamiętajmy również o tym, że psy podobnie jak ludzie, ulegają kontuzjom, wymagają leczenia. Środki jakie przekazują klienci Maxi Zoo kupując bransoletki w ramach tej akcji, zabezpieczają właśnie te potrzeby. Za co serdecznie dziękujemy – komentuje Roman Dziedzic, Prezes Zarządu Fundacji GOPR.

Wszystkie osoby, które pragną wesprzeć akcję mogą kupić wyjątkową, okazjonalną bransoletkę w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo lub na stronie www.maxizoo.pl. W tym roku można kupić bransoletki dla dorosłych w dwóch wersjach kolorystycznych oraz po raz pierwszy w wersji dla dzieci, koszt bransoletki to 10 zł. za sztukę. Wzór łapki na bransoletce jest symbolem wsparcia psich ratowników, ale może też być wyjątkowym prezentem dla każdego miłośnika zwierząt. Podczas zeszłorocznej edycji, udało się zebrać rekordową sumę 120 000 złotych, kwota ta w całości zasiliła konto Fundacji GOPR.
- Z dumą już po raz czwarty, w ramach naszej cyklicznej akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, rozpoczęliśmy działania, których celem jest wsparcie psów ratowniczych GOPR. Jest to dla nas akcja szczególna, bo zdajemy sobie sprawę jak bardzo pomoc i umiejętności psich bohaterów są potrzebne w ratowaniu ludzkiego życia. Dlatego każda złotówka się liczy, aby zapewnić im nie tylko odpowiednie szkolenie, ale i warunki bytowe, na które w pełni zasługują. Jestem szczęśliwy, że akcja z roku na roku odbija się co raz większym echem i dołączają do niej kolejne osoby, które kochają zwierzęta. Przez ostatnie 3 lata udało nam się zebrać ze sprzedaży bransoletek i przekazać Fundacji GOPR łącznie 291 000 złotych. Zdajemy sobie sprawę, że ta suma nie pokrywa wszystkich potrzeb, tym bardziej zachęcam do przyłączenia się do tegorocznej akcji i wsparcia psich bohaterów, bez których często szanse na ocalenie ludzkiego życia byłyby zerowe - komentuje Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

Zachęcamy do odwiedzenia strony akcji: https://www.maxizoo.pl/wspolniedlazwierzat

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group