Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: „Dla Rodzinki” – jubileuszowa akcja Zespołu Szkół w Strzegomiu

Sobota, 19 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom: „Dla Rodzinki” – jubileuszowa akcja Zespołu Szkół w Strzegomiu
Fot. www.strzegom.pl
Od 25 lat na terenie Zespołu Szkół w Strzegomiu organizowany jest co roku mikołajkowy wyjazd do Domu Dziecka Rodzinka w Wałbrzychu. Inicjatorką i wieloletnią propagatorką tej idei jest nauczycielka matematyki Grażyna Kurgan.

Od wielu lat dyrekcja, nauczyciele, opiekunowie klas, rodzice, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska włączają się do tej akcji przekazując dzieciom wymarzone prezenty opisane w przysyłanych przez dzieci listach do Świętego Mikołaja. Młodzież z dużym zaangażowaniem i otwartym sercem prowadzi takie akcje charytatywne, ponieważ chce materialnie, rzeczowo i pogodą ducha wspomóc dzieci.

W czasie tych akcji organizowana jest zbiórka środków nie tylko na terenie szkoły, ale także na terenie całego Strzegomia. W zorganizowaniu tych wyjazdów pomagają wszyscy, którym los dzieci nie jest obojętny, także instytucje, zakłady pracy, małe przedsiębiorstwa, których nazywamy „sojusznikami Rodzinki”.

Mikołaj w tym roku z okazji 25 -lecia zaprosił dzieci do Zespołu Szkół. W szkole zostało przygotowanych wiele atrakcji. Był krótki program artystyczny, chwila wspomnień ukryta w prezentacji, karaoke, poczęstunek i jubileuszowy tort od Koła Przyjaciół Dzieci przy Środowiskowym Klubie Młodzieżowym. W programie zostało też przewidziane wspólne zwiedzanie Strzegomia. W rolę Mikołaja wcielił się radny Cezary Włodarczyk. Młodzież szkoły mogła podziwiać profesjonalne występy dzieci z Rodzinki.

Bardzo miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez Jolanta Surmaczyńską ,Dyrektor Domu Dziecka szklanych sec dla szczególnie zasłużonych osób w propagowaniu akcji pomocy dzieciom. Statuetki otrzymali: Grażyna Kurgan, Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, Robert Wójtowicz – dyrektor szkoły i Samorząd Uczniowski.

Dodatkowo dla wszystkich darczyńców przygotowane zostały imienne podziękowania. Tegoroczny przyjazd dzieci do Zespołu Szkół w Strzegomiu został zorganizowany przez uczniów klasy II technikum ekonomiczno-górniczego, pod kierunkiem Grażyny Kurgan i Elżbiety Milańczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group