Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Długi weekend pod znakiem Trzech Króli

Środa, 5 stycznia 2011, 12:07
Aktualizacja: 18:17
Autor: KO
powiat świdnicki: Długi weekend pod znakiem Trzech Króli
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wolny dzień od pracy – po raz pierwszy od lat w święto Trzech Króli, czyli w kościelną uroczystość Objawienia Pańskiego. Jutro zamknięte będą sklepy (otwarte mogą być tylko niewielkie sklepiki) i urzędy. A policja zapowiada kontrole.

Wiele osób zaplanowało sobie jeden dzień urlopu – na piątek. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć aż cztery dni wolnego. Może się więc zdarzyć, że Polacy będą od jutra masowo podróżować. Dlatego też dolnośląscy policjanci zapowiadają większe niż zwykle kontrole drogowe.

- Spodziewamy się wzrostu natężenia ruchu pojazdów na drogach województwa - mówi aspirant Magdalena Kruaze. - Oznacza to także możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców. Powodowani pośpiechem, nieuprzejmością czy na przykład zwykłą arogancją, wywołują oni swoją niebezpieczną jazdą sytuacje drogowe zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym.

Drogówka tropić będzie tych, którzy za kółko wsiadają pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Sprawdzać będzie przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości, a także, czy wszyscy w autach mają zapięte pasy.

- Wybierając się w podróż pamiętajmy o tym, że podczas opadów śniegu i dużych mrozów kierujący powinni myśleć zarówno o swoim bezpieczeństwie, jak i innych użytkowników drogi. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o widoczność, oczyszczając dokładnie swoje auto ze śniegu. Płaty zmrożonego śniegu, które odrywają się od naszego pojazdu, poważnie utrudniają prowadzenie samochodów jadącym za nami i mogą przyczynić się do kolizji na drodze. Jadąc w góry lepiej mieć ze sobą łańcuchy. Pamiętajmy, że przepisy w niektórych krajach wymagają stosowania opon z łańcuchami lub opon śniegowych z kolcami – przypomina aspirant Kruaze. Na szczęście Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje jakiś ekstremalnych zjawisk pogodowych.

W piątek, 7 stycznia, wszystkie urzędy miast i gmin w powiecie będą czynne normalnie. Za to krócej będzie czynne starostwo – do godz. 13.15. Ale to nie z okazji długiego weekendu, tylko noworocznej zmiany godzin urzędowania tej instytucji. Jak od stycznia działa Starostwo Powiatowe w Świdnicy? Czytaj: tutaj.

Zobacz także: Trzech Króli wolne od pracy – dziś księża czytają z tej okazji list Episkopatu Polski - artykuł z niedzieli, 2 stycznia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group