Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dni Dziedzictwa

Piątek, 11 września 2020, 17:20
Autor: red
Świdnica: Dni Dziedzictwa
Fot. organizatorzy
Na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza świdnickie muzeum i biblioteka.

Na podróż z Bolkiem II Małym po jego rezydencjach zaprasza Muzeum Dawnego Kupiectwa, a Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do wirtualnej wędrówki po bogatej biografii podróżnika, reportażysty i prozaika jakim był Arkady Fiedler. To atrakcje przygotowane przez świdnickie instytucje kulturalne w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Moja droga”. Organizatorzy, wykorzystując motyw drogi, zapraszają do podróży po polskiej kulturze i historii, ale również zachęcają do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

Bolko II w Muzeum Dawnego Kupiectwa
Bolko II Mały był synem księcia świdnickiego Bernarda Statecznego i Kunegundy Łokietkówny, córki króla polskiego Władysława Łokietka. W 1326 roku przejął rządy nad księstwem świdnickim po swym zmarłym ojcu. Był dobrym gospodarzem swych ziem, wspierał miasta, zwłaszcza Świdnicę, którą obdarzył licznymi przywilejami. Wzniósł i rozbudował liczne zamki, zwłaszcza na sudeckiej granicy z Czechami.

Pracownicy muzeum przybliżą historię dawnych włości Bolka II Małego wspólnie z aktorem Andrzejem Popielem odtwórcą roli księcia świdnickiego w serialu historycznym „Korona Królów”. Zapraszamy na:
19 września o godz. 12.00 na projekcję krótkiego, amatorskiego filmu „Podróże z Bolkiem II”, wstęp wolny.
19 września o godz. 13.00 na spotkanie z gościem specjalnym z serialu „Korona Królów”, wstęp wolny.
20 września o godz. 12.00 na prelekcję o rezydencjach Bolka II (hol I piętro muzeum), wstęp wolny.
19 i 20 września od. godz. 15.00 zwiedzanie Muzeum Dawnego Kupiectwa z przewodnikiem, maksymalnie grupy 20 osobowe (wstęp wolny, obowiązują zapisy: edukacja@muzeum-kupiectwa.pl).

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą z zachowaniem wymogów sanitarnych. W przypadku nasilenia się sytuacji pandemicznej Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zastrzega sobie prawo do zmiany form wydarzeń ze stacjonarnych na online. O wszystkich zmianach organizatorzy będą informować na bieżąco na profilu FB i stronie www.muzeum-kupiectwa.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group