Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Dni Jaworzyny Śląskiej

Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 10:53
Aktualizacja: 15:03
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Dni Jaworzyny Śląskiej
Fot. Sylwester Bartczak
Tegoroczne obchody Dni Jaworzyny Śląskiej odbyły się w dniach 7 i 8 czerwca na obiekcie Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej. W programie artystycznym, przygotowanym z okazji Święta Miasta każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W piątek z ostrzejszym repertuarem muzycznym (rap, rapcore) wystąpili Altana Sound System, Chopped Brain, Kaes & Kusei oraz Maskot. Muzyczną atmosferę uspokoił nieco zespół Back To The Dreams, grając melodyjne rockowe utwory. Wieczorem fani zespołu Roxette mogli posłuchać przebojów tego wykonawcy w wykonaniu kapeli cover’owej Roxanne, a na zakończenie pierwszej odsłony Dni Jaworzyny zagrała legenda polskiej sceny muzycznej, zespół Kobranocka.

Sobota rozpoczęła się programem dla dzieci, przygotowanym przez wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej i Klubu Młodzieżowego. Konkursy, zabawy i mini-turnieje wypełniły wczesne popołudnie. O godzinie 15:00 rozpoczęły się występy estradowe. Na scenie zaprezentowała się młodzież i dzieci, uczęszczająca na zajęcia artystyczne do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, między innymi dziecięca formacja taneczna show dance "Fart" oraz wokalistki i wokaliści. Na scenie pokazali się młodzi tancerze w układzie tańca C-walk, gitarowy zespół "Word Pick". W krótkim wokalnym programie wystąpiła Dominika Wiącek, a po godzinie 17:00 na estradę wkroczyli jaworzyńscy seniorzy, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Zgromadzoną publiczność bawił przez godzinę kabaret "Made in China", po którym do akcji wkroczyły zespoły grające muzykę disco-polo: Andrzej Koziński Show, Terpi & Magra oraz Lider Dance. Oprócz muzyki widzom było także dane podziwiać w akcji tancerzy, między innymi finalistów program "You Can Dance", mistrzów Polski w tańcu break-dance.

Dni Jaworzyny Śląskiej zakończyły się efektownym pokazem laserowym, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci zgromadzonej publiczności. Sponsorem pokazu przygotowanego przez firmę Visual Sensation był Majątek Ziemski ze Starego Jaworowa.

Warto dodać, że zarówno w piątek, jak i sobotę, kiedy dookoła przechodziły ulewne deszcze i burze, nad Stadionem Miejskim w Jaworzynie głównie świeciło słońce, rzadko zasłaniane przez chmury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group