Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dni Świebodzic 2014 – dwa dni świetnej zabawy

Czwartek, 8 maja 2014, 15:22
Aktualizacja: 15:23
Autor: red.
Świebodzice: Dni Świebodzic 2014 – dwa dni świetnej zabawy
Fot. UM Świebodzice
Znów będzie zabawa, wspólne tańce i śpiew. Zaplanowane na 28 i 29 czerwca święto miasta – Dni Świebodzic 2014, zapowiada się naprawdę interesująco, a wszystko to dzięki zaproszonym gwiazdom polskiej estrady.

W pierwszym dniu zabawy - sobotę, przed świebodziczanami wystąpią Elektryczne Gitary. Założony w 1989 r., zespół rockowy znany jest z takich przebojów lat 90. jak "Dzieci", "Jestem z miasta", "Włosy". Kierowany przez charyzmatycznego lidera, Jakuba Sienkiewicza, skład największą popularność zdobył dzięki stworzeniu ścieżki dźwiękowej na potrzeby filmów "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch". Teksty utworów zespołu charakteryzują się grą słowną, a występy przed publicznością często odbiegają od klasycznych koncertów i przybierają formę muzycznych happeningów.

W niedzielę scena należeć będzie do Justyny Steczkowskiej. Artystka swoją karierę wokalną rozpoczęła w roku 1992, ale szerszej publiczności dała się poznać dwa lata później, gdy w programie "Szansa na sukces" brawurowo wykonała utwór "Boskie Buenos" z repertuaru grupy Maanam. Od tego momentu należy do najpopularniejszych i najbardziej cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych, na których znalazły się przeboje - "Dziewczyna szamana" czy "Oko za oko, słowo za słowo". Aktualnie Justyna Steczkowska występuje w bijącym rekordy popularności programie telewizyjnym "The Voice of Poland", gdzie pełni rolę jurora.

Dni Świebodzic to również spora dawka humoru i animacje dla dzieci. W tym roku o dobre nastroje świebodziczan zadba kabaret Smile - laureaci prestiżowej PAKI z 2007 roku, a program dla najmłodszych przygotuje Robi Show, jedyny na polskim rynku muzycznym wykonawca, który wykonuje autorskie kompozycje do ponadczasowych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dopełnieniem programu artystycznego będą, jak co roku występy podopiecznych świebodzickich placówek oświatowych oraz chóru "Akord".

Szczegółowy harmonogram tegorocznych Dni Świebodzic dostępny będzie na plakatach.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group