Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dni Świebodzic – zabawa w rytmie przebojów

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 12:33
Aktualizacja: 13:34
Autor: red.
Świebodzice: Dni Świebodzic – zabawa w rytmie przebojów
Fot. UM Świebodzice
Na przekór kapryśnej pogodzie, za to z fantastycznymi koncertami, towarzyszącymi im atrakcjami dla najmłodszych i wieloma zaskakującymi niespodziankami – takie były tegoroczne Dni Świebodzic. Na wszystkich, którzy w ostatni weekend czerwca zdecydowali się na wspólną zabawę w ramach obchodów święta miasta czekała moc wrażeń.

W sobotę imprezę otworzyli najmłodsi. W wakacyjny klimat wprowadzili widownię uczniowie świebodzickich szkół, którzy z charakterystycznym dla siebie wdziękiem wykonali swoje ulubione utwory. Następnie na scenie nastąpiła zmiana pokoleniowa, a swój występ rozpoczął Chór "Akord". Świebodziccy seniorzy zgromadzili na stadionie liczną publiczność, która uważnie wsłuchiwała się w ludowe melodie. Tuż przed występem gwiazdy wieczoru, przed widzami pojawili się członkowie miejskiego sztabu WOŚP, którzy dokonali podsumowania styczniowej zbiórki. Akompaniowali im członkowie zespołu "Gram of Happiness". Młodzież prezentująca swój autorski repertuar, znakomicie wzmogła głód muzycznych wrażeń przed zaplanowanym na sobotni wieczór koncertem Elektrycznych Gitar. Gdy na scenie pojawił się lider zespołu, Kuba Sienkiewicz, jasne stało się, że będzie to energetyczny występ. Elektryczne Gitary rozpoczęły hitem "Człowiek z liściem", a następnie natężenie przebojów wzrastało z każdym wykonaniem. Wokalista szybko znalazł kontakt z publicznością, która dośpiewywała zwrotki i refreny zaintonowane przez muzyków.

Równolegle do wszystkich atrakcji na płycie głównej, w obrębie boiska "Orlik" odbywała się zapowiadana zbiórka krwi. Jak się okazało, świebodziczanie chętnie korzystali z okazji podzielenia się z potrzebującymi tym bezcennym płynem, dzięki akcji udało się zebrać 12 litrów. Wśród ludzi osób biorących udział w zbiórce rozlosowana została nagroda główna - dwudniowy pobyt w Karpaczu z osobą towarzyszącą. Szczęśliwcem okazał się być pan Mateusz Tobiasz. Ale i to nie wszystko, co na sobotę przygotowali organizatorzy imprezy. Podczas gdy widzowie bawili się na dole, ponad ich głowami przelatywały samoloty pilotowane przez członków Towarzystwa Lotniczego. Szczególnie widowiskowy finał miał jeden lot, podczas którego z aeroplanu wyskoczyli skoczkowie spadochronowi, którzy następnie, ku zainteresowaniu bawiących się, wylądowali na specjalnie oznaczonym miejscu na stadionie.

Niedzielne występy również zainaugurowały dzieci. Po programie artystycznym przedszkolaków oryginalne interpretacje wierszy Jana Brzechwy zaprezentowała grupa Robi Show. Następnie przyszła pora na pierwszy niedzielny hit, występ Kabaretu Smile. Artyści już podczas strojenia nagłośnienia nawiązali bardzo dobry kontakt z publicznością, która w trakcie ich ponadgodzinnego występu wielokrotnie zanosiła się śmiechem oglądając nie tylko znane i lubiane skecze kabaretu, ale również premierowe, z najnowszego programu. Kabareciarze imponowali także żartem sytuacyjnym wielokrotnie improwizując.

W niedzielne popołudnie swoje talenty artystyczne zaprezentowali podopieczni MDK - tancerze z Gang the Funk i Lazy Rockers oraz młode piosenkarki z zespołu Echo. Z kolei na bocznej scenie odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi i pokaz zumby. Na stadion zawitali również niespodziewani goście - grupa cyklistów z Nepalu, którzy od dziesięciu lat podróżują na swoich jednośladach przez kraje Azji i Afryki. Polska była ich pierwszym przystankiem w Europie.

Nieco po godzinie dwudziestej sceną zawładnęła Justyna Steczkowska. Gwiazdę wieczoru zapowiedział Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, po czym piosenkarka rozpoczęła swój elektryzujący występ. Nie zabrakło ani "Dziewczyny szamana", ani "Boskiego Buenos". Rozentuzjazmowana publiczność śpiewała i tańczyła, a na końcu nagrodziła Steczkowską gromkimi brawami. Schodząc ze sceny artystka odebrała z rąk Burmistrza okazały kosz kwiatów.

Organizatorem Dni Świebodzic 2014 był OSiR Świebodzice sp. z o. o.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group