Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dni Ubezpieczonego w Twoim ZUS–ie

Wtorek, 1 października 2013, 9:33
Aktualizacja: 9:37
Autor: red.
Region: Dni Ubezpieczonego w Twoim ZUS–ie
Fot. użyczone
Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w całej Polsce w dniach 7–11 października. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? – to najlepsza okazja dla Ciebie, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy na „Dni Ubezpieczonego” – warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych.

Ubezpieczeni to najliczniejsza grupa Klientów ZUS, licząca aż 15 milionów osób. Jednocześnie jest to grupa, mająca najmniej kontaktu zarówno z samym ZUS-em, jak też z przepisami o ubezpieczeniach społecznych. Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach w tym zakresie często skutkuje zaniedbaniem, które, szczególnie odkryte po latach, może okazać się nie do naprawienia. Wiele osób pracujących na umowach zlecenia czy umowach o dzieło nie wie dokładnie, jakie składki pracodawca jest zobowiązany za nie odprowadzać. Wielu ubezpieczonych nie zna zasad gromadzenia składek emerytalnych i na czym polega ich waloryzacja. Uprawnienia do przyszłych świadczeń zależą również od naszej wiedzy o warunkach do ich przyznania. Dlatego jest ona tak ważna już teraz. Od kiedy funkcjonuje system e-WUŚ, bardzo istotna stała się również kontrola zgłoszenia najbliższej rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Z większą wiedzą na ten temat zapobiegniemy niemiłej niespodziance przed wizytą u lekarza.

- Ideą „Dni Ubezpieczonego” jest uzmysłowienie ubezpieczonym, jak ważne są ubezpieczenia społeczne na co dzień. W związku z tym, do wyłącznej dyspozycji odwiedzających będą eksperci od poszczególnych dziedzin ubezpieczeń. Poradę specjalistów uzyskają więc pracownicy, zleceniobiorcy, nianie, pracujący za granicą, prowadzący firmy za granicą, jak również osoby delegowane do któregoś z krajów UE. O swoich nowych uprawnieniach więcej dowiedzą się również osoby przebywające na urlopie wychowawczym – mówi Ewa Kosowska, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek w Centrali ZUS. Na wszystkie te tematy kompletne informacje można będzie znaleźć także w specjalnych ulotkach, przygotowanych z myślą o odwiedzających Dni Ubezpieczonego. Ponadto, dla tych, którzy zostaną w domach, pod numerem telefonu 22 667 13 13 codziennie dyżurował będzie specjalista z Centrali ZUS, odpowiadając na wszelkie Państwa pytania. Harmonogram zakresów tematycznych dyżuru eksperckiego jest dostępny na stronie www.zus.pl.

Podczas „Dni Ubezpieczonego” będzie można dowiedzieć się więcej o ułatwieniach w kontakcie z ZUS-em, jakie niesie ze sobą nowa Platforma Usług Elektronicznych pue.zus.pl. To dobry moment na założenie i jednoczesne uwierzytelnienie swojego profilu na PUE.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzania placówek ZUS w Dniach Ubezpieczonego, jak również w każdym innym dniu roku. Warto wiedzieć więcej.

Sprawdź, co będzie się działo w Twoim ZUSie podczas Dni Ubezpieczonego

Oddział w Wałbrzychu, ul. Kasztanowa 1

7 października (poniedziałek)
godz. 8:00 – 15:00
- dyżur eksperta z zakresu ubezpieczeń i składek na Sali obsługi klientów (ul. Kasztanowa 1)

8 października (wtorek)
godz. 8:00 – 13:30
- dyżur eksperta z Powiatowego Urzędu Pracy na Sali obsługi klientów (ul. Kasztanowa 1)

9 października (środa)
godz. 8:00 – 13:30
- dyżur eksperta z Narodowego Funduszu Zdrowia na Sali obsługi klientów (ul. Kasztanowa 1)
godz. 14:00
- otwarte spotkanie informacyjne dla nauczycieli wałbrzyskich szkół nt. świadczeń emerytalnych (sala konferencyjna, ul. Kasztanowa 1)

10 października (czwartek)
godz. 10:00
- otwarte spotkanie informacyjne dla klientów pt. „Świadomy zawsze ubezpieczony” z udziałem ekspertów ZUS, Państwowej Inspekcji Pracy oraz NFZ (sala konferencyjna, ul. Kasztanowa 1)

11 października (piątek)
godz. 8:00 – 13:30
- dyżur eksperta z Państwowej Inspekcji Pracy na Sali obsługi klientów (ul. Kasztanowa 1)
godz. 9:00 – 12:00
- PUE ROOM dla studentów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu
(ul. Zamkowa 4)
Codziennie w godz. 8:00 – 11:00
- Dodatkowe stanowisko do potwierdzania profilu PUE na Sali obsługi klientów

Inspektorat w Dzierżoniowie, ul. Andersa 6 a

7 października (poniedziałek)
- Platforma Usług Elektronicznych – prezentacja możliwości portalu oraz zakładanie profili
w Urzędzie Miejskim w Pieszycach adresowane do pracowników i płatników składek.

09 października (środa)
godz. 13.00-15.00
- szkolenie z zakresu świadczeń kompensacyjnych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej kierowane do nauczycieli.

Inspektorat w Jeleniej Górze, ul. Sygietyńskiego 10

11 października (piątek)
godz. 13:00
- spotkanie otwarte na sali konferencyjnej pod hasłem „Twoje prawa związane z rodzicielstwem " - na pytania odpowiedzą specjaliści z ZUS i MOPS.
Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: wanda.pawlik@zus.pl lub telefonicznie 75-64-68-500 do 10 października do godz.12.00.

Inspektorat w Kamiennej Górze, Al. Wojska Polskiego 14

Platforma Usług Elektronicznych ZUS i doradztwo z zakresu ubezpieczeń i składek - spotkania z pracownikami i klientami Urzędów Gmin - Lubawka, Marciszów, Kamienna Góra oraz z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze (szczegółowy harmonogram będzie dostępny na stronie www.zus.pl w zakładce kalendarium).

Inspektorat w Kłodzku, Pl. B. Chrobrego 21

8 października (wtorek)
godz. 9:00
- Spotkanie z ubezpieczonymi w siedzibie ZOZ w Kłodzku przy ul. Szpitalnej 1 nt. Platformy Usług Elektronicznych ZUS, doradztwo z zakresu ubezpieczeń i składek.

10 października (czwartek)
godz. 9:00
- Spotkanie z pracownikami i klientami Urzędu Miasta w Kłodzku nt. Platformy Usług Elektronicznych

7-11 października
- wystawa prac przygotowanych w ramach projektu „ Niepełnosprawni bez granic”, realizowanego przez DPS w Podzamku k/ Kłodzka.

Inspektorat w Lubaniu, ul. Łokietka 13

9 października (środa)
godz. 9:00
- Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej (ul. Świerczewskiego 5a) – spotkanie dla ubezpieczonych i świadczeniobiorców.

Inspektorat w Świdnicy, ul. Saperów 29

7 października(poniedziałek)
- Punkt konsultacyjny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (dyżur eksperta, rejestracja profili PUE)

8 października (wtorek)
- Punkt konsultacyjny w Urzędzie Gminy Świdnica (dyżur eksperta, rejestracja profili PUE).

9 października (środa)
- Punkt Konsultacyjny w MOSP Dom Dziennego Pobytu (dyżur eksperta, rejestracja PUE).

(ZUS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group