Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dni Żarowa pełne atrakcji

Środa, 21 maja 2014, 12:17
Aktualizacja: 12:20
Autor: red.
Żarów: Dni Żarowa pełne atrakcji
Fot. UM Żarów
Legendarny zespół Czerwone Gitary, który od 49 lat działa na polskiej scenie muzycznej zagra w tym roku specjalnie dla mieszkańców Żarowa. Święto miasta rozpocznie się już w piątek, 30 maja. Na Żarowian czekają dwa dni pełne atrakcji.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej, wręczenie statuetek "Złotych Dębów" oraz "Maciusiów", wspólna zabawa oraz występy gwiazd i obchody uroczystości "25 lat - Narodziny Wolności, Narodziny Mistrza", które odbędą się pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Jak co roku, Dni Żarowa zainauguruje sesja Rady Miejskiej wraz z uroczystym wręczeniem odznaczeń "Złoty Dąb". Przez dwa dni w Parku Miejskim odbywać się będą koncerty, konkursy i występy grup artystycznych. - Dwudniowe święto miasta rozpocznie się koncertami zespołów rockowych, a w finale dla wszystkich mieszkańców zagra znany zespół Manchester. Piątkowy wieczór zakończy tradycyjnie dyskoteka na świeżym powietrzu, którą poprowadzi prezenter muzyczny Radia ESKA. Sobota natomiast zaplanowana jest bardziej w konwencji rodzinnej, bowiem rozpocznie się blokiem dla najmłodszych mieszkańców, z okazji Dnia Dziecka. Na scenie wystąpią zespoły z naszych miast partnerskich, a na koniec tegoroczna gwiazda Dni Żarowa zespół Czerwone Gitary. Wspólnie z mistrzem świata Pawłem Fajdkiem, Szymonem Ziółkowskim, Joanną Fiodorow, Malwiną Kopron, Norbertem Rauhut - sportowcami reprezentującymi Polskę w rzucie młotem zaakcentujemy również 25-rocznicę wolnych wyborów do Parlamentu RP. W programie jubileuszu zaplanowaliśmy część rekreacyjno-sportową, którą prowadzić będzie sam Paweł Fajdek, tort dla jubilatów, pamiątkowe zdjęcie oraz biesiadę z Mistrzami - mówi Artur Adamek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Oprócz koncertów, na scenie nie zabraknie także zespołów lokalnych. Jak co roku, zaprezentują się mieszkańcy, czyli szkoły, przedszkola i zespoły działające przy żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Na brak atrakcji nie będą mogli również narzekać miłośnicy sportu. Specjalnie dla nich zaplanowano zawody wędkarskie, turnieje koszykówki, tenisa, piłki nożnej i szachowe. - Dni Żarowa to bardzo dobra okazja do spotkania z mieszkańcami i wspólnej zabawy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Parku Miejskiego w Żarowie - zaprasza burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group