Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dni Żarowa pełne atrakcji

Środa, 25 maja 2016, 10:45
Autor: opr. red.
Żarów: Dni Żarowa pełne atrakcji
Fot. organizatorzy
Ostatni weekend maja upłynie w naszym mieście pod znakiem imprez, zabaw i festynów organizowanych w ramach Dni Żarowa. W programie dwudniowej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali w tym roku wiele nowych niespodzianek, które gwarantować będą udaną zabawę.

Oprócz koncertów zespołów muzycznych Łzy oraz wokalistów Pauliny Lendy i Mesajah zaplanowano także szereg atrakcji dla całych rodzin. Wśród nich będzie to festyn rodzinny i wspólne zabawy z "Ale Hecą", I Żarowska Gra Miejska przygotowana przy współudziale z Bogdanem Muchą z Żarowskiej Izby Historycznej, a także stanowisko archeologiczne, w którym w role odkrywców szczątków prehistorycznego mamuta wcielą się najmłodsi. Tradycyjnie nie zabraknie także rozrywki dla seniorów. Podczas VIII Przeglądu Piosenki Biesiadnej i Ludowej w Żarmedzie zaśpiewa 10 zespołów śpiewaczych. A w nowym repertuarze zaprezentuje się także Żarowska Orkiestra Dęta.

Na brak atrakcji nie będą mogli narzekać również miłośnicy sportu. Z myślą o nich odbędą się zawody wędkarskie, turnieje koszykówki, tenisa, piłki nożnej i rozgrywki szachowe.

Dni Żarowa tradycyjnie rozpocznie uroczysta sesja Rady Miejskiej w piątek, 27 maja, podczas której wręczone zostaną odznaczenia "Złoty Dąb" dla zasłużonych mieszkańców. Swoje odznaczenia "Maciusie" przyzna także Młodzieżowa Rada Miejska. Mieszkańcy Żarowa będą świętować przez dwa dni, od 27 do 28 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group