Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dni Żarowa pełne atrakcji

Środa, 29 maja 2019, 7:36
Autor: red
Żarów: Dni Żarowa pełne atrakcji
Fot. UM Żarów
Dni Żarowa, wielkie doroczne święto miasta za nami. Przez dwa dni, w ostatni weekend maja 24 i 25 maja wiele się działo. Koncerty, konkursy, turnieje, zawody i dużo dobrej zabawy dla całej rodziny.

Oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych, znalazło się także wiele atrakcji dla starszego pokolenia. Na scenie zaprezentowali się również lokalni artyści, a także znane i lubiane gwiazdy. Wśród nich Sławomir, Małgorzata Ostrowska, Zero Procent, Warakomski Trio, Ślad.

Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej sesji Rady Miejskiej, podczas której uhonorowaliśmy żarowski chór Senyor Rici oraz Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach statuetką „Złotych Dębów”. Wszystkich mieszkańców na scenie w Parku powitali burmistrz Leszek Michalak oraz poseł na Sejm RP Wojciech Murdzek.

W parku na scenie przed publicznością prezentowały się przedszkolaki Bajkowego Przedszkola i Przedszkola Niepublicznego Chatka Małolatka. Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta był Sławomir, który zaśpiewał wspólnie ze swoją żoną największe hity. Artyści nawiązali świetny kontakt z publicznością.

Atrakcji podczas Dni Żarowa nie brakowało także dla seniorów, którzy śpiewali dla mieszkańców w ramach XI Przeglądu Piosenki Ludowej i Biesiadnej. Był pokaz młodych talentów oraz koncert Żarowskiej Orkiestry Dętej. Przed publicznością wystąpił również zespół Ślad, a gwiazdą sobotniego wieczoru była Małgorzata Ostrowska, piosenkarka i wokalistka zespołu Lombard. Porwała żarowską publiczność do wspólnej zabawy. Usłyszeliśmy w jej wykonaniu wiele nowości, ale także znanych przebojów: „Szklana pogoda”, „Mister of America” czy też słynną „Meluzynę”.

Na swoje stoisko podczas Dni Żarowa zapraszała także żarowska firma Electrolux Poland, która przygotowała dla mieszkańców wiele atrakcji z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia firmy Electrolux. Pracownicy firmy przygotowali konkurs wiedzy o Electrolux, wystawę starych fotografii, historyczne niespodzianki, warsztaty „Drugie życie twojej odzieży” i gry symulacyjne. Zainteresowani mogli także zobaczyć proces działania zmywarki od środka. Z okazji 100-lecia jubileuszu firmy Electrolux burmistrz Leszek Michalak złożył na ręce pracowników firmy serdeczne podziękowania i gratulacje, wręczając im pamiątkowe drzewko szczęścia.

Dni Żarowa to były także imprezy sportowe. Kibicować można było podczas zawodów wędkarskich, turnieju piłki nożnej zakładów pracy, XIII Memoriału im. Edwarda Sypniewskiego w piłce siatkowej mężczyzn, turnieju deblowym tenisa ziemnego i turnieju koszykówki ulicznej.

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy w sobotni poranek bawili się również w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. W ramach Dni Żarowa odbył się tam Festyn Optymistycznej Rodziny. W programie były obchody Dnia Mamy i Taty, spotkanie ze zwierzętami, loteria fantowa, konkurs plastyczny, zabawy sportowe i wspólne grillowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group