Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dni Ziemi Strzegomskiej z samorządem i gwiazdami

Wtorek, 21 września 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:15
Autor: KO
Strzegom: Dni Ziemi Strzegomskiej z samorządem i gwiazdami
Fot. UMiG Strzegom
Strzegom i okolice świętowały przez cały ubiegły tydzień. Rozpoczęło się od uroczystych obchodów dwudziestolecia samorządu terytorialnego – na uroczystej sesji spotkali się ci wszyscy, którzy tworzyli strzegomski samorząd przez ostatnie dwie dekady. Gośćmi honorowymi spotkania byli profesorowie – Michał Kulesza oraz Stanisław Nicieja. Za to w weekend na Rynku mieszkańcy bawili się przy muzyce.

- Reforma administracyjna przebiegała etapami, inaczej się nie dało – powiedział w Strzegomiu prof. Kulesza. - Podstawowe reformy trwały dziesięć lat. Niezwykle istotną zmianą było wprowadzenie bezpośredniego wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów. To była odpowiedź na deficyt przywództwa, brak lidera w samorządzie.

Profesor podkreślał, że samorząd to ludzie. Do zgromadzonych ludzi samorządu zwrócił się burmistrz Lech Markiewicz.

- W ostatnich kilkunastu latach tego dwudziestolecia miałem zaszczyt i przyjemność współpracować i kontaktować się z wieloma z państwa – powiedział włodarz. - Będąc burmistrzem Strzegomia, sam doświadczam samorządowego trudu. W swojej pracy opinie i uwagi społeczności lokalnej zawsze wysoko ceniłem i z waszego doświadczenia i mądrości niejednokrotnie korzystałem. Dzięki naszej wspólnej pracy i poświęceniu, nasza mała ojczyzna, jaką jest Strzegom zmieniła się i nadal zmienia swoje oblicze.

Strzegomscy samorządowcy od burmistrza otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy. A prof. Stanisław Nicieja został odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Strzegomia. - Strzegom zawsze był mi bliski – stwierdził prof. Nicieja. - To miasto zbudowało moją wrażliwość. Dziś cieszy mnie, gdy czuję od jego mieszkańców bardzo pozytywną energię. Jestem dumny, że pochodzę ze Strzegomia.

Dni Ziemi Strzegomskiej to nie tylko obchody dwudziestolecia samorządności w Polsce, to też koncerty i Festyn Kamienia. Piątek był dniem muzyki rockowej. Zagrały dwa strzegomskie zespoły Cool Time i Cosmo Squad, a także inna grupa z naszego powiatu – Zero Procent. Gwiazdą wieczoru była formacja Lipali. W sobotę zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe amatorskie zespoły artystycznych ze Strzegomia i okolic. Grała rodzima Młodzieżowa Orkiestra Dęta, pokazali się mali artyści z Publicznych Przedszkoli nr 2 i 3, sekcja akrobatyczna działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach oraz roztańczone dziewczęta z Sekcji Tańca Nowoczesnego prowadzonej przez Barbarę Ryszawy, a także wokalistki ze Strzegomskiego Centrum Kultury. Rewię latino z elementami tańca oraz pirotechniki zaprezentowała grupa żywiołowych muzyków i tancerzy Los Bahamos Desperados. Na koniec zagrała grupa Video i Ania Wyszkoni z zespołem. Wykonawcy wspólnie zaprezentowali utwór „Soft”.

Były też konkursy. Tytuł „Świetlicy Wiejskiej Roku 2010 na 5+” oraz statuetkę burmistrza Strzegomia zdobyła świetlica w Stanowicach. W Gminnym Turnieju Szachowym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w kategorii kobiety zwyciężył Maria Kwarciak, w kategorii młodzicy: Waldemar Drążęk, a w kategorii seniorzy: Stanisław Krawiec.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group