Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Do realizacji programu 500 plus wyznaczono Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Poniedziałek, 29 lutego 2016, 7:23
Aktualizacja: Wtorek, 1 marca 2016, 12:55
Autor: opr.red.
Świdnica: Do realizacji programu 500 plus wyznaczono Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Fot. użyczone
Do realizacji programu 500 plus wyznaczono w Świdnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wniosek o to świadczenie wychowawcze trzeba będzie składać raz do roku. Będzie można to zrobić przez internet lub osobiście.

W oddziałach MOPS uruchomione zostaną dodatkowe stanowiska do wydawania i przyjmowania wniosków – przy ulicy Franciszkańskiej (8 stanowisk), przy ulicy Wałbrzyskiej (1 stanowisko) i przy ul. Westerplatte (1 stanowisko). Przez pierwsze miesiące świdniczanie obsługiwani będą w godzinach od 8.00 do 17.30.

Wnioski należy składać od 1 kwietnia br. tj. od momentu startu programu. Jeśli wniosek złożony zostanie przed tym terminem, niestety nie zostanie rozpatrzony i wnioskodawca zmuszony będzie złożyć go ponownie.

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia – pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

Wnioski będzie można pobrać ze strony http://mops.swidnica.pl. Dostępne one będą we wszystkich oddziałach MOPS, przekazane zostaną także do sekretariatów świdnickich przedszkoli i szkół podstawowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group