Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dobra atmosfera

Niedziela, 1 marca 2020, 13:54
Autor: red
Świebodzice: Dobra atmosfera
Fot. UM Świebodzice
26 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Świebodzicach przy ul. Świdnickiej 13 zostało przeprowadzone szkolenie pn. „Dobra atmosfera w praktyce”.

Szkolenie było skierowane dla uczniów klas siódmych i ósmych, a dotyczyło poprawy jakości powietrza. Podczas spotkania w sposób obrazowy i bardzo przystępny wyjaśniono uczniom, jakie są skutki i przyczyny zanieczyszczeń powietrza, jak chronić się przed ich szkodliwym wpływem, czym smog różni się od kryzysu klimatycznego oraz jak skutecznie przeciwdziałać obu zagrożeniom. Szkolenie miało także na celu zbudowanie poczucia współodpowiedzialności za stan powietrza oraz prezentację konkretnych rozwiązań przynoszących korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Uczniowie otrzymali także opracowania stanowiące kompendium wiedzy w zakresie zagadnień dotyczących zanieczyszczenia powietrza.
Tego samego dnia w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach zostało przeprowadzone szkolenie dla mieszkańców Świebodzic, które dotyczyło wyżej wymienionej tematyki.

Powyższe szkolenia zostały przeprowadzone przez Fundację Ekorozwoju z Wrocławia i wpisały się w cele Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 oraz Strategii Rozwoju Miasta Świebodzice na lata 2021 – 2027.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group