Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobra wiadomość dla Jaroszowa

Wiadomości: Jaroszów
Wtorek, 19 lipca 2016, 13:38
Aktualizacja: 13:40
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Jaroszów wreszcie będzie miał obiekt, który będzie pełnił funkcję społeczno–kulturalną.

Mieszkańcy czekali na to już od dawna. Gmina Strzegom otrzymała środki na realizację tej inwestycji w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Gmina Strzegom otrzymała dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł na realizację na remont i wyposażenie obiektu publicznego pełniącego funkcję społeczno-kulturalną we wsi Jaroszów.

15 lipca w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu umowę na przyznanie tych środków podpisali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewa Mańkowska. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UWD we Wrocławiu, Paweł Czyszczoń oraz przedstawiciele pięciu gmin, które także otrzymały wsparcie z tego konkursu.
- W Jaroszowie dotychczas nie było świetlicy wiejskiej, w której mogłyby odbywać się spotkania integracyjne mieszkańców, wydarzenia kulturalne, spotkania wiejskie, czy też inne wydarzenia o charakterze kulturalno -społecznym - podkreślał burmistrz.

Przypomnijmy, że Jaroszów jest bardzo aktywną wsią. Na jego terenie działają cztery stowarzyszenia oraz koło gospodyń wiejskich, które po zamknięciu starej świetlicy wiejskiej, będącej w bardzo złym stan technicznym, nie miały miejsca do swojej działalności. Nowo wyremontowany obiekt mieści się pod adresem 95. Został wyposażony w kuchnię, toalety oraz pomieszczenia .

Całkowity koszt zadania to ponad 100 000,00 zł. Pomieszczenia zostaną doposażone ze środków funduszu sołeckiego, które mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć na ten cel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group