Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1549
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czernica: Dobra woda dla Czernicy

Czwartek, 30 stycznia 2014, 10:15
Autor: red.
Czernica: Dobra woda dla Czernicy
Fot. UG Dobromierz
W sierpniu 2012 roku ruszyły prace związane z budową sieci wodociągowej w Gniewkowie wraz z przesyłem do Czernicy. W pierwszej kolejności wykonano prace polegające na budowie kolektora głównego, zasilającego miejscowość od strony Dzierzkowa, przeciski pod drogami, przewiert sterowany pod rzeką Nysa Szalona, a następnie przyłącza wodociągowe do zabudowań.

W kolejnym etapie przeprowadzono zaplanowane pompowania oczyszczające czwartej, nieczynnej studni głębinowej w Serwinowie oraz szczegółowe badania. Wyniki potwierdziły jej dużą wydajność oraz bardzo dobrą jakość wody. Uruchomienie dodatkowej studni pozwoliło na bezpieczne włączenie mieszkańców Czernicy do gminnej sieci wodociągowej oraz podniesienie ciśnienia, co poprawiło warunki dostawy wody dla wyżej położnych nieruchomości. W ubiegłym tygodniu ostatecznie sfinalizowano połączenie sieci na odcinku Gniewków - Czernica. Przez lata mieszkańcy Czernicy korzystali wyłącznie z wody pochodzącej z Jawora. Po dokonanym przepięciu mają oni w swoich domach wodę podawaną, podobnie jak i pozostali mieszkańcy gminy, ze studni głębinowych.

Wody podziemne, w przeciwieństwie do powierzchniowych, charakteryzują się dużą stabilnością parametrów, zwłaszcza te pobierane z dużych głębokości. Aby zapewnić stałą kontrolę jakości wody jest ona pobierana i badana w zakresie wybranych parametrów fizyko-chemicznych i bakteriologicznych. Nadzór nad jakością wody do spożycia prowadzony jest przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdnicy - Chcemy zapewnić, iż woda dostarczana naszym odbiorcom jest stale kontrolowana, spełnia obowiązujące wymagania, jest zdrowa i tańsza niż w ubiegłym roku.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group