Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dobra zabawa na Turnieju Wsi

Środa, 23 sierpnia 2017, 7:18
Autor: red
Gmina Żarów: Dobra zabawa na Turnieju Wsi
Fot. UM Żarów
To jedna z najbardziej widowiskowych imprez. W gminie Żarów Turniej Wsi rozgrywany jest każdego roku na terenie innego sołectwa.

Mieszkańcy wsi spotykają się w jednym miejscu, aby rywalizować ze sobą w rozmaitych konkurencjach. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i wspólna wiejska integracja. Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Wsi zostało sołectwo Przyłęgów i to do nich powędrowała główna nagroda pieniężna oraz puchar dla najlepszej drużyny sołeckiej.

Mieszkańcy zmagali się w wielu konkurencjach. Wśród nich była gra w bule i kręgle, slalom z oponą, strzały do opon zawieszonych na bramce, bieg na skrzynkach i rzut odważnikiem do celu zawieszonym na wędce. Podczas Turnieju Wsi uwzględniony został także protest mieszkańców Pożarzyska, dlatego wyniki ostatniej konkurencji gry w lotki w ogóle nie zostały wzięte pod uwagę.

W tym roku do boju o tytuł najlepszego sołectwa stanęło tylko pięć wsi. Każdy zespół pokazał się z jak najlepszej strony, jednak nie brakowało ostrej rywalizacji. Zwyciężyła drużyna z Przyłęgowa, która pokonała swoich rywali kolejno z Pyszczyna, Wierzbnej, Pożarzyska i Łażan.
- Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Gratulujemy pozostałym uczestnikom turnieju, bo wszyscy byli zaangażowani i z uporem pracowali na zwycięstwo swojej drużyny. Najważniejsza była dobra zabawa - mówiła Agnieszka Proniewicz sołtys Przyłęgowa.

Tegoroczne zawody sołeckie rozegrane zostały podczas festynu wiejskiego w Łażanach. W przygotowaniu wiejskiej zabawy zaangażowali się mieszkańcy tej miejscowości. Nie zabrakło przysmaków, słodkich pyszności, a przede wszystkim wspólnej rodzinnej integracji.
- Od wielu lat Turniej Wsi cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest organizowany z myślą o mieszkańcach, dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a nierzadko nawet wyciska krople potu. Dziękuję za udział i gratuluję wszystkim drużynom osiągniętych wyników - gratulował mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group