Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Dobromierz w klimacie bluesa

Środa, 10 lipca 2013, 17:04
Aktualizacja: 17:06
Autor: red.
Dobromierz: Dobromierz w klimacie bluesa
Fot. UG Dobromierz
W miniony weekend na rynku w Dobromierzu, przy wspaniałej pogodzie, odbyła się trzecia już edycja Festiwalu DobroBlues. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wiele miłośników muzyki tego gatunku.

W ramach festiwalu odbył się I Przegląd Amatorskich Zespołów Bluesowych z Dolnego Śląska, w którym zaprezentowały się 4 zespoły. W jury zasiedli: ks. Andrzej Walerowski – przewodniczący, muzycy: Marek Waszczyński i Marek Wesołowski oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Dobromierza i jednocześnie organizator festiwalu Piotr Maciejczuk. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się River Blues ze Świebodzic. Kolejne miejsca zajęli: II – Draw the Line z Jawora, III – Jawor Blues z Jawora oraz IV – Rondo ze Strzegomia. Główną nagrodą w przeglądzie była możliwość realizacji bezpłatnych nagrań w profesjonalnym studiu Gitar Max we Wrocławiu. Bardzo miłym zaskoczeniem dla organizatorów okazała się decyzja zwycięzców o przeznaczeniu głównej nagrody na nagranie hymnu Festiwalu Dobroblues. Pozostałe nagrody w postaci statuetek i dyplomów wręczyła przewodnicząca Rady Gminy Dobromierz Danuta Świerk. Po zmaganiach konkursowych i oficjalnym otwarciu pierwszego dnia festiwalu na dobrobluesowej scenie pojawiły się zespoły: The Mohers Band, Tortilla i Vintage.

Drugi dzień festiwalu otworzył występ laureatów konkursu DobroBlues 2013 - River Blues oraz Draw the Line. Następnie na scenie zaprezentowali się No Bussines, Marek Waszczyński Band i gwiazda wieczoru zespół Obstawa Prezydenta. Podczas festiwalu nie obyło się bez niespodzianek. W sobotę zaprezentował się klub motocyklowy WRF OG, natomiast w niedzielę mogliśmy posłuchać jednego z najlepszych polskich gitarzystów Dariusza Kozakiewicza (Perfekt), który wykonał w towarzystwie Obstawy Prezydenta kilka znanych utworów.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group