Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Dobromierz zaprasza

Wtorek, 27 sierpnia 2019, 11:34
Autor: red
Dobromierz: Dobromierz zaprasza
Fot. organizatorzy
Dożynki to święto szczególne w życiu wsi, święto rolników i mieszkańców, którym sprawy polskiego rolnictwa są bliskie, z pięknymi obrzędami, od wieków wpisane w ludową tradycję.

W tym roku gospodarzem największego święta naszej gminnej społeczności jest sołectwo Dobromierz. W sobotę, 31 sierpnia o godz. 15.00 uroczystości dożynkowe rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Dobromierzu, poprzedzoną barwnym korowodem dożynkowym prowadzonym przez starostów dożynek Agnieszkę Świerk i Tomasza Heredę. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się mieszkańcy na czele z sołtysem Jerzym Werczyńskim i Radą Sołecką, ks. Andrzejem Walerowskim oraz radnymi Michałem Sadowskim, Tomaszem Grynaszko i Tomaszem Matkowskim.

Po mszy dożynkowej, na scenie w dobromierskim parku wystąpią zespoły folklorystyczne "Dobromierzanie" i "Kostomłocianie". Będzie można też obejrzeć wspaniałe widowisko inscenizacji "Misterium chleba" przygotowane przez Ludowo-Estradowy Zespół "Mokrzeszów" oraz tańce ludowe w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół JORRGUS, twórca takich hitów jak: "Będziesz moja", czy "Gdzie jesteś Ty".

Jak co roku Gmina Dobromierz wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy przeprowadzi akcję profilaktyczną w kierunku osteoporozy i profilaktyki słuchu. Natomiast stacja "Caritas" zajmie się badaniem poziomu ciśnienia, cholesterolu i cukru. Kompleksową opiekę medyczną imprezy zapewni WOPR z Wałbrzycha. Warto też wspomnieć, że na najmłodszych czekać będą m.in. dmuchane zjeżdżalnie oraz konkursy, zabawy sportowe, w organizację których włączyli się radni z Młodzieżowej Rady Gminy z nagrodami ufundowanymi przez Gminę Dobromierz i firmę TOYOTA.

Tradycyjnie zapraszamy Państwa do udziału w konkursach sołeckich z nagrodami na "Najpiękniejszą dekorację posesji" i "Dożynkowy wypiek" (regulamin poniżej). Zachęcamy mieszkańców by zaangażowali się w przygotowanie i udekorowanie posesji, by podkreślić wagę tego święta.

Zapraszamy wszystkie sołectwa do przygotowania wieńców dożynkowych. Najładniejszy wieniec zostanie nagrodzony statuetką. Organizatorzy dorocznego Święta Plonów zaplanowali również zabawę taneczną przy muzyce zespołu "Sami Swoi" oraz pokaz sztucznych ogni.

Nie zabraknie kolorowych stoisk kuszących przybyłych gości swoją różnorodnością oraz regionalnych przysmaków, czy loterii fantowej. Miejscowi wystawcy będą mieli nie lada okazję do zaprezentowania efektów swojej twórczości oraz przeprowadzenia warsztatów artystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group