Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierzanie na scenie Opery Wrocławskiej

Wiadomości: Dobromierz
Poniedziałek, 16 listopada 2015, 10:39
Autor: opr.red.
Fot. www.dobromierz.pl
W dniach 10 i 11 listopada br. w Operze Wrocławskiej odbył się VIII Festiwal Tradycji Dolnego Śląska, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Gospodarzem imprezy była wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Ewa Mańkowska. Festiwal poprowadziła redaktor Małgorzata Majeran – Kokott z Radia Wrocław.

Podczas festiwalu zaprezentowany został dorobek artystyczny 33 zespołów folklorystycznych, tanecznych i śpiewaczych. Repertuar festiwalu stanowił przekrój ludowych tradycji muzycznych, przywiezionych na Dolny Śląsk z różnych regionów Polski. Wśród debiutujących na scenie Opery znaleźli się również reprezentanci naszej gminy – Zespół Folklorystyczny „Dobromierzanie”, gromko oklaskiwany przez publiczność, wśród której nie zabrakło wójta Jerzego Ulbina i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, Marzeny Puć-Piotrowskiej.

O sukcesie VIII edycji festiwalu świadczy ogromna popularność wśród widzów, co z kolei pokazuje, iż tradycja i folklor Dolnego Śląska są prawdziwym skarbem, o który trzeba dbać, pielęgnować i promować pośród coraz młodszych pokoleń naszego regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group