Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dobrowolski trenerem AKS_u

Piątek, 7 lipca 2023, 10:20
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Strzegom: Dobrowolski trenerem AKS_u
Fot. UM Strzegom
Wraz z końcem piłkarskiego sezonu 2022/2023 obowiązki szkoleniowca pierwszego zespołu AKS–u Strzegom przestał pełnić trener Wiesław Urycz. Jego następcą został Marcin Dobrowolski, do niedawna występujący na boisku w strzegomskich barwach.

Jak wszyscy dobrze wiemy, nasza drużyna spadła do wałbrzyskiej okręgówki. Trener Wiesław Urycz, który zastąpił Przemysława Malczyka, wykonał zimą i na wiosnę świetną robotę. Niestety dla strzegomian było to za mało, aby liczyć się w walce o utrzymanie. Straty po jesieni były tak duże, iż do zachowania ligowej egzystencji AKS musiał wygrać 14 z 15 spotkań. Wygrał 10, co jest dobrym wynikiem, ale fakt ten niczego - poza satysfakcją - nie przyniósł miejscowym kibicom. Ostatecznie doszło do zmiany na stanowisku trenera AKS-u.

Funkcję trenera pierwszego zespołu w nadchodzącym sezonie 2023/2024 obejmie trener Marcin Dobrowolski, który posiada licencję trenerską UEFA A. Nowy szkoleniowiec od kilku lat zajmował się szkoleniem grup młodzieżowych w AKS-ie Strzegom oraz grał na poziomie czwartej ligi.

W naszym klubie pozostanie trener Bartłomiej Turzański, który tak jak w poprzednim sezonie będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników pierwszego zespołu oraz grup młodzieżowych.

- Dziękujemy Wiesławowi Uryczowi za wykonanie dobrej pracy w Strzegomiu. Z kolei trenerowi Marcinowi Dobrowolskiemu życzmy powodzenia i samych sukcesów - informuje klub na swojej stronie internetowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group