Czytających: 1247

Gmina Świdnica: Dobry występ

Wtorek, 28 lipca 2020, 10:20
Aktualizacja: 10:21
Za nami niezapomniane Mistrzostwa Polski w Triathlonie w Rawie Mazowieckiej, a przed nami, już 10 października Mistrzostwa Polski w duathlonie (bieg + rower + bieg). Tym razem trzeba będzie pojechać aż do Rumii.

Miniony weekend przysporzył wiele triathlonowych emocji. W sobotę (25 lipca) już o 8.00 rano w wodach zalewu Tatar w Rawie Mazowieckiej starły się młodziczki na dystansie super sprinterskim, które po 400 m pływania ruszyły na 8 km trasę rowerową, a rywalizację rozstrzygnęły 2 kilometrowym biegiem. Obronną ręką z tej konfrontacji wyszła Martyna Markiewicz, która ostatecznie zajęła 8 miejsce w swoim roczniku (2006). Godzinę później, na tych samych dystansach i w tej samej kategorii wiekowej, Jakub Kierul uplasował się w swoim roczniku (2006) na 9 pozycji. Po swoich startach mogli podziwiać walkę starszych grup wiekowych, a szczególnie seniorów (Elity) z udziałem dwukrotnej olimpijki – Agnieszki Jerzyk. 0 godzinie 16-tej wspierali Karolinę Malinowską, która start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych ukończyła na 15 miejscu. Musiała przepłynąć 600 m, przejechać 15 km i przebiec 3 km. Następnego dnia (niedziela – 26 lipca) rywalizowały sztafety wojewódzkie i klubowe. W dolnośląskiej młodzieżowej sztafecie mix (2 dziewczęta i 2 chłopców) wystartował Jakub Kierul – jeszcze obolały po sobocie. Na koniec, kiedy młodzież mogła już odetchnąć i delektować się piękną pogodą, do walki ruszyli dorośli w ramach tzw. AGE GROUP (dwie tury, każda po 150 osób) na dystansie sprinterskim, czyli ½ dystansu olimpijskiego (750 m pływania + 20 km jazdy na rowerze + 5 km biegu). Nasza reprezentantka i trenerka – Katarzyna Kalita zajęła w tej odsłonie 8 miejsce w K30, a Marcin Markiewicz był trzeci w M45 i swoją kolekcję sportowych trofeów wzbogacił brązowym medalem Mistrzostw Polski.